Houbičku na nádobí vhoďte do pračky, pochytá všechny žmolky a chlupy z oblečení

Vyzkoušejte také tento jednoduchý trik a zbavte se žmolků i zvířecích chlupů z oblečení během praní. Jediné, co k tomu budete potřebovat, je obyčejná houbička na nádobí.

i Zdroj fotografie: abcMedia.cz (vlastní tvorba)
                   

Pračka patří mezi základní výbavu téměř každé domácnosti. Bez její pomocí už si většina rodin ani nedokáže praní špinavého prádla představit. Existují však šikovné další způsoby, jak během cyklu dosáhnout co nejlepšího účinku a oblečení zbavit nejen všech nečistot, ale i žmolků nebo zvířecích chlupů. Jak potvrzují i informace na webu Stati, skvěle vám poslouží houbička na nádobí. I doma jsem se rozhodli tento trik vyzkoušet a výsledek nás velmi příjemně překvapil.

Jak o pračku pečovat

Aby vám toto zařízení doma sloužilo co nejdéle, měli byste pračku používat v souladu s doporučeními výrobce. Důležitou roli však hraje i její pravidelné čištění a údržba. Díky houbičce udržíte pračku v dokonalém stavu, a navíc prodloužíte i její životnost. Jak houbičku k čištění tohoto spotřebiče použít, jsme již dříve radili v článku na Chalupáři-Zahrádkáři.

Hodí se nejen na samotné mytí bubnu a těsnění kolem otvoru, ale také k důkladnému mytí zásobníku na prací prostředky. Většina lidí jeho údržbu zanedbává, přitom zde může docházet k usazování vodního kamene nebo vzniku plísně. Tyto nečistoty se pak během praní mohou přenést i na oblečení. Stačí přitom postupovat podle návodu, o kterém jsme psali na stránkách Chalupáři-Zahrádkáři, a veškeré usazené špíny se zbavit.

praní prádla iZdroj fotografie: Depositphotos
Zbavte se žmolků a chlupů pomocí houbičky na nádobí

Výhody houbičky v pračce

Obyčejnou houbičkou na nádobí zvládnete hravě nahradit i speciální prací prostředky plné chemikálií. Tímto trikem ušetříte nejen životní prostředí, ale i peníze a ochráníte své zdraví. Tento způsob praní ocení především majitelé domácích mazlíčků, jejichž línající srst ulpívá úplně všude. I přes široký výběr mycích hub vám postačí i ta úplně nejlevnější. Její zázračné účinky během praní potvrzuje i internetový portál Meta Novosti.

Jak houbičku během praní použít

Jakmile máte buben pračky naplněný roztříděným oblečením, vložte do něj mycí houbu. Některé druhy chloupků a žmolků ulpí lépe na měkké části, jiné se zachytí na tvrdší straně. Po pár vyprání budete sami vědět, jaký materiál je pro vaše prádlo nejvhodnější. Využít lze i silikonovou houbičku, kterou nahradíte i prací kuličky. Účinky houby potvrzuje i naše čtenářka Sára H. z Humpolce: ,,Máme doma dva psy a díky praní s houbou už nemusím pracně vytřepávat a odstraňovat jejich chlupy z oblečení.”

Jak se zbavujete vypadaných vlasů a zvířecích chlupů na oblečení vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články