Žehlení zabere mnohem méně času, stačí během něj využít alobal

Alobal umí odrážet teplo produkované žehličkou od žehlicího zpět zpět na látku, čímž by mohlo dojít k rychlejšímu rovnání záhybů.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V rušném světě domácích prací, kde je čas kýženým pokladem, se žehlení často stává časově náročným nepřítelem. Každá hospodyňka hledá důmyslné způsoby, jak tyto domácí práce zefektivnit. Co takhle sáhnout po alobalu?

Alobal: zázračné řešení pro žehlení

Tuto kouzelnou proměnu začněte tím, že z žehlicího prkna sejmete potah. Položte pod něj list alobalu lesklou stranou nahoru a zajistěte jej na místě, jak radí web iReceptář. Tato jednoduchá, ale účinná sestava bude fungovat jako reflektor tepla a umožní vám žehlit oblečení současně z obou stran. Jak to funguje? Jednoduše. Reflexní schopnost stříbrné strany fólie zajišťuje, že se teplo od žehličky odráží zpět umožní vám tak opravdu rovnoměrné a rychlé vyžehlení prakticky jakéhokoli oděvu. Jednodušší už to ani být nemůže.

Bleskurychlé naostření tupých nůžek pomocí alobalu a šicí jehly

Využití však má tento domácí pomocník více? Znečistila se vám žehlička uprostřed rozdělané práce třeba napečenou gumou? Nebojte se! I tady vám na pomoc přichází alobal. Tento trik nám poradila čtenářka Jana T. ze Soběslavi. „Omotejte žehličku fólií a zajistěte, aby matná strana těsně přilnula k desce. Nyní můžete žehlit, i když vaše žehlička není zrovna čistá. Mějte ale na paměti, že tato metoda vylučuje napařování.“

Změna může začít už v pračce

Rádi byste se žehlení vyhnuli úplně? Pak můžete stejně jako redaktorka Chalupářů-Zahrádkářů Marcela Libušná používat při praní kostky ledu. Dokážou ho totiž vyrovnat už v bubnu pračky. A na podobném principu fungují i kuličky z alobalu.

Docela obyčejné uložení alobalu pod žehličku může zvýšit teplotu a urychlit proces žehlení. Stačí ho jen správně použít. iZdroj fotografie: Pixabay
Docela obyčejné uložení alobalu pod žehličku může zvýšit teplotu a urychlit proces žehlení. Stačí ho jen správně použít

Alobal vyčistí i šperky

Tento šikovný domácí pomocník vám však poslouží i jako zachránce stříbrných šperků a nádobí. web Pěstujme radí proměnit obyčejnou mísu ve stříbrnickou dílnu tak, že ji vyložíte alobalem, přidáte horkou vodu a vmícháte pět lžic kuchyňské soli. Poté do této tekutiny své stříbrné poklady na hodinu ponořte a voilá! Vyndejte je, osušte měkkou utěrkou z mikrovlákna a uvidíte, že budou vypadat jako nové. Tuto metodu jsme vyzkoušeli a rozhodně ji doporučujeme. Ušetříte tak za drahé prostředky na čištění stříbra.

Co všechno lze dělat s alobalem – šikovné triky

Na jaké neotřelé triky při použití alobalu sázíte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články