Žehlit se dá i bez žehličky, pomůže s tím kondicionér a ocet

Pokud vás nepříjemně překvapilo mírně pomačkané oblečení, nemusíte hned sahat pro žehličku – pomoci vám mohou i šikovné domácí prostředky.

Zelená žehlička i Zdroj fotografie: Piqsels
                   

Vyzkoušejte důmyslnou metodu žehlení bez skutečné žehličky. Tento revoluční přístup zahrnuje několik domácích ingrediencí, které jsou snadno dostupné ve většině domácností, a zjednodušují tak proces žehlení na nejvyšší možnou míru.

Žehlení bez žehličky

Pokud si chcete vyzkoušet, jaké to je mít krásně a elegantně vyhlížející oblečení bez pomačkaných záhybů, vyzkoušejte tento jednoduchý recept. Potřebovat budete:

  • 300 ml čisté vody
  • 1 lžičku kondicionéru na vlasy
  • 1 lžičku potravinářského octa

Ingredience důkladně smíchejte a směs nalijte do lahvičky s rozprašovačem. Roztok nastříkejte na oděv, který je třeba vyžehlit. Ten se jako mávnutím kouzelného proutku rychle vyrovná a bude vypadat opravdu perfektně. Někteří uživatelé také doporučují pro dosažení optimálních výsledků nahradit kondicionér na vlasy běžnou aviváží a těm, kteří jsou citliví na výrazné vůně, se doporučuje vynechat ze složení potravinářský ocet, protože jeho vůně by mohla být příliš silná. Bohatě stačí třeba ten rýžový.

Chytrý nápad s hliníkovou folií mění žehlení tak, jak ho znáte: Stačí ji omotat kolem žehlicího prkna

Inovativní alternativy pro rychlé žehlení

Pokud se podíváme do minulosti, je rozhodně třeba připomenout, že naše matky se v 60. letech často uchylovaly k používání běžné žehličky na prádlo, aby narovnaly své vlnité vlasy. A dnes, kdy jsou k dispozici specializované žehličky na vlasy, se situace může zcela otočit. Podle webu iReceptář totiž tyto nástroje mohou posloužit jako rychlé řešení pro vyhlazení záhybů na košili nebo halence. Důležité je zajistit, aby povrch žehličky byl bezvadně čistý, aby se předešlo nevzhledným skvrnám na vašem oblíbeném textilu.

Rychlé a účinné žehlení se dá provést i bez žehličky pomocí kondicionéru a octa. Postup zahrnuje několik jednoduchých kroků. iZdroj fotografie: Depositphotos
Rychlé a účinné žehlení se dá provést i bez žehličky pomocí kondicionéru a octa. Postup zahrnuje několik jednoduchých kroků

Fén jako další spojenec

Jednoduchý fén může také změnit pravidla hry při žehlení na poslední chvíli – tedy alespoň podle webu AbecedaZahrady. Zmačkané oblečení stačí lehce navlhčit vodou z rozprašovače a poté je vyfénovat. „Přístroj nastavte na co nejvyšší teplotu, abyste dosáhli opravdu perfektního vzhledu,“ radí čtenářka Rada T. Z Drahotova. Já její radu vyzkoušela a musím říct – že opravdu funguje. Jen to s mlžením oblečení nesmíte přehnat, jinak ho budete fénovat opravdu dlouho. A to byste zcela jistě nechtěli. Nebo ano? A Chalupáři-Zahrádkáři vyzkoušeli i žehlení pomocí ledu.

Jak žehlit jako profík – chytré triky

Jak proti zmačkanému oblečení bojujete vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články