Inspirativní pár postavil chatu uprostřed lesa v podobě námořní ponorky

                   

Téměř neuvěřitelný příbytek si vlastními a společnými silami postavil mladý pár z Nového Zélandu. Keith a Jen si tak splnili svůj starý sen a dnes bydlí v přenádherném „moři zeleně“. Kolem svého obydlí totiž mají menší les, ve kterém nacházejí naprosté ticho, klid a mír. Možná také sbírají inspiraci pro nový kreativní výtvor, kterým napomohou mnohým lidem držet se svých snů, ať už jsou jakkoliv bláznivé nebo se zdají nereálné.

Ponorka ze starého sila

Keith a Jen vždy toužili po něčem neobvyklém a zvláštním. Jednoho dne se tak rozhodli, že oživí své staré dětské sny a začnou na nich pracovat. Jelikož má tento pár velmi dobré technické zázemí a značnou zručnost, jejich představy se velmi brzy začaly stávat skutečností. Zhruba po roce byla jejich výsledkem zářivá ponorka, která se stala jejich domovem uprostřed lesa. Jak ale probíhala celá ta cesta za tímto velkým snem?

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vše začalo recyklací a znovupoužitím starých materiálů. Nejdůležitější složkou pro výstavbu jejich ponorky bylo staré silo, které společnými silami přetransformovali až do podoby, v jaké je dnes. Pokud tedy někdy navštívíte Nový Zéland, nesmíte minout prohlídku tohoto kouzelného výtvoru, ve kterém je dokonce možnost ubytování. Stačí se tedy přihlásit pro termín a vítejte na palubě!

iZdroj fotografie: Depositphotos
Zdroj fotografie: Depositphotos

Vnitřní část ponorky

Stejně jako zvenčí, zaujme svou originalitou a jedinečností žlutá ponorka také zevnitř. Jelikož žlutá barva ponorky je inspirována skupinou The Beatles, v celém interiéru najdete odkazy na celou kapelu. Mezi další vybavení vnitřní části nesmí chybět ani pravé námořnické doplňky, které dokonale vyjadřují podstatu celého místa. Ty pár sháněl v nejrůznějších antikvariátech a na burzách. Pokud se trošku zasníte, získáte tak pocit, že plujete mořem s populární skupinou. No nezní to jako splněný sen z dětství?

iZdroj fotografie: Unsplash

Pokud si však myslíte, že celá ponorka je záležitostí pouze na pohled, hodně se pletete. Kromě navozené atmosféry je totiž celé obydlí velmi prakticky uzpůsobeno pro život uvnitř. Najdete zde plně funkční a vybavenou kuchyň, ložnici s velkými palandami, útulné posezení, a dokonce sprchový kout, který byl vytvořený, (teď se podržte), ze starého kufru! Důkazem tohoto hnízdečka kreativity je tedy také to, že i staré věci mohou dostat druhou šanci a jsou stejně přínosné, jako ty nové.

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články