Hnojení paprik není žádná věda: 1 lžička superlevného kuchyňského pomocníka se postará o celoroční úrodu

Papriky milují spíše zásaditou půdu, výživnou, s dostatečným množstvím živin. Jako bonus však ocení i škrob.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Paprika vás může obdarovávat náloží chutných plodů téměř až do zámrzu. Právě teď ji však musíte vyživit tím správným prostředkem – je jím obyčejný bramborový škrob. Tuto levnou ingredienci má v kuchyni snad každá hospodyňka – slouží například k zahuštění omáček nebo zeleninových pokrmů a značně prospět může i paprikám.

Bramborový škrob pro papriky

Stačí jedna jediná lžíce a kořenový systém paprik se rozvine do nebývalé krásy a síly. Obvykle se škrob přidává už do výsadbového důlku – pokud jste to však z nějakého důvodu neudělali, stále ještě ho můžete rozhodit na zkypřený substrát a zapracovat ke kořenům paprik (ale samozřejmě opatrně, abyste je nepoškodili).

Jen u vzrostlejších sazenic použijte raději lžíce dvě. A pokud nebudete mít po ruce škrob bramborový, klidně použijte ten rýžový nebo jakýkoliv jiný. V konečném důsledku na tom opravdu nezáleží – papriky zkrátka milují škrob a je jim úplně jedno, z jakého je zdroje. Nemůžete tedy v žádném případě udělat chybu.

Plísni zabrání použití česneku

Česnek vyživí papriky všemi nezbytnými stopovými prvky, vitamíny a minerály a jako bonus se snadno připravuje. A jak toto hnojení připravit? Prolisujte 3 velké stroužky česneku a zalijte je jedním litrem horké vody. Přikryjte třeba pokličkou a nechte přes noc vylouhovat. Hotové hnojivo nařeďte vodou v poměru 1:3 a použijte jako zálivku na vlhkou půdu.

iZdroj fotografie: Pexels

Hnojivo z česneku se hodí nejenom pro papriky, ale pro naprosto všechny druhy plodové zeleniny. Jejich listy můžete také postříkat česnekovou vodou, díky čemuž účinně vyženete škůdce nebo potlačíte vznik plísňových chorob. Tuto proceduru lze opakovat dvakrát až třikrát s odstupem 2 dnů.

Papriky lze vyživit i jinak. Naučte se připravovat jednoduché třísložkové hnojivo ze surovin, které máte běžně doma. Kromě známého popela se vám bude hodit i droždí a soda

Jaké jsou vaše tipy pro neobyčejnou úrodu paprik?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články