Brzy na jaře přidejte do vody na zalévání záhonů síran manganatý. Dokáže znásobit úrodu ovoce i zeleniny

                   

S přicházejícím jarem je velmi důležité nic nepodcenit a správně zahájit údržbu rostlin a zahrady po zimě. Mezi nejzákladnější kroky patří okopávání, vytrhávání plevelu, sazení nových plodin a také hnojení. Dnes si tedy představíme univerzální hnojivo do zahrady, díky kterému budou vaše plodiny dokonale vyživené, a to je prvním důležitým krokem k cestě za bohatou a pestrou úrodou. Co tedy budete potřebovat a co je nutné vědět?

Síran manganatý

Síran manganatý je látka, lépe řečeno sloučenina dvou látek – manganu a kyseliny sírové, která je bohatá na veškeré potřebné vitamíny, minerály a jiné látky, které jsou pro rostliny nezbytně důležité. Vhodný je pro každou rostlinu a bohatě podporuje její správný růst, tvorbu dobrého kořenového základu, podporuje fotosyntézu, zvyšuje vlhkost, udržuje optimální hladinu cukru a pomáhá rostlinám v lepší odolnosti vůči různým nemocím a také škůdcům.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Toto hnojivo, které je na trhu hojně prodáváno seženete jak v tuhé, tak kapalné podobě a obojím způsobem lze podávat rostlinám. V tuhé podobě stačí pouze vložit do půdy, nebo půdu poprášit. Pokud zvolíte cestu kapalnou formou, nejjednodušším způsobem je pokropit půdu i danou rostlinu. Na jaře lze kombinovat s dusíkatými hnojivy a na podzim zase s fosforovými doplňky pro plodiny a půdu.

Návod na použití

Použití je velmi jednoduché, důležité však je, držet se několika základních pravidel. To první je množství. To totiž nesmí být nižší, jinak ztrácí účinek, ale ani vyšší, aby nedošlo k agresivnímu poškození rostliny. Pro rajčata, okurky, papriky a jinou zeleninu se doporučuje použít 5-8 gramů na 10 m².

iZdroj fotografie: Depositphotos

U plodin v podobě keřů by toto množství mělo být 15 gramů na 10 m² a u každého vzrostlého stromu se počítá s množstvím 20 gramů na každý jeden strom. Důležitá po hnojení je také správná a pravidelná zálivka a hubení případných škůdců. Nezbytné je také preventivní vytrhávání plevelu.

iZdroj fotografie: Unsplash

Pokud všechny předpoklady splníte a nepotká vás žádné přírodní neštěstí, můžete se těšit na bohatou úrodu. Ta je totiž jasnou prioritou každého zahrádkáře a pěstitele.

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články