Dopřávali jste si během svátků čaj, který budete pít na zahřátí i další chladné dny? Pokud vyhazujete čajové sáčky, je to velká chyba. Neměly by skončit v koši, ale naopak ve vašich květináčích, nebo na vašich záhonech. Dost možná se tomu budete divit, ale jsou skvělým hnojivem.
Použijte je jako hnojivo
Na co se použité čajové sáčky dají použít? Jsou skvělým hnojivem. Samozřejmě je doporučujeme před použitím lehce propláchnout čistou vodou, zvláště potom, pokud byli v čaji slazeném. Také doporučujeme používat jenom ty s kvalitním čajem. Jinak hrozí vašim rostlinám, ale i vašemu tělu i nemalé nebezpečí.
Jak je použít?
Možnosti jsou hned dvě. Tou první je, že čajový sáček rozstřihnete a jeho obsah znovu usušíte. To se hodí, pokud máte i sypaný čaj. Potok máte hnojivo uschované na delší domu. Následně stačí trochu čaje vmíchat do zeminy, nebo nasypat do květináče nebo na povrch záhonu. I povrchová aplikace stačí, aby se do země dostaly živiny.
Druhou možností použití je vzít klasický čajový sáček a ten do hlíny zakopat. Nejlépe potom poblíž kořenového systému vaší rostliny. I toto je jedna ze zajímavých a efektivních cest, jak využít toto přírodní hnojivo co možná nejjednodušeji. Stačí rukou vyhloubit díru a do ní vložit sáček. Provázek nehte čouhat ven, abyste ho mohli později snadno najít a vyjmout.
Prospějí i jinak
Kromě toho, že jsou přírodní hnojivo vám mohou prospět i jinak. Dokážou udržovat vlhkost, a tak ji může vaše rostlina čerpat i ve chvíli, kdy ji delší dobu nevyužíváte. Některé aromatické druhy čajů jsou také vhodné ve chvíli, kdy vás trápí na rostlinách škůdci. Aplikace čaje k rostlinám může působit preventivně a vy nemusíte mít obavy z toho, že by se u vás škůdci vyskytly. A nemáme na mysli jenom ty běžné, jako jsou brouci. Čaj odpuzuje také myši, které nejsou na zahradách a v záhonech taktéž vítaným hostem.