Domácí hnojivo za hubičku: Enormní úrodu okurek v roce 2023 zařídí droždí

Vyrobte si doma vynikající hnojivo za pár korun a vyživte s ním na jaře rostliny okurek. V sezóně se pak dočkáte opravdu bohaté úrody plné lahodných plodů.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nemusíte kupovat drahé speciální směsi plné nebezpečné chemie a dalších toxických látek, abyste si zajistili opravdu velký výnos této oblíbené zeleniny. Vyzkoušejte namísto toho toto ekonomičtější a ekologičtější řešení a vyrobte si doma vynikající přírodní alternativu, kterou dodáte okurkám potřebné živiny a podpoříte jejich růst i vývoj kořenového systému.

Proč je důležité okurky hnojit

Tato oblíbená zelenina je na pěstování poměrně jednoduchá. Přesto vyžaduje pravidelnou péči a pozornost. Tyto rostliny potřebují především dostatek světla a tepla. Neméně důležitá je také úrodná dobře propustná půda, z níž mohou okurky čerpají potřebné živiny. Jejich zásoby se ale časem mohou zredukovat nebo zcela vyčerpat, a proto je důležité rostliny navíc přihnojovat.

Čím hnojit okurky

Vhodným hnojivem můžete stimulovat růst a vývoj rostlin i jejich kořenového systému. Navíc tak lze podpořit jejich imunitní systém a celkově zlepšit jejich zdravotní stav. Vynikající směsí, kterou můžete tyto rostliny vyživit, je droždí. Představuje bohatý zdroj vitamínů a minerálů a vaše okurky po této zálivce porostou jako divé.

Jak připravit hnojivo z droždí

Pro výrobu tohoto přírodního hnojiva budete potřebovat 10 g droždí, 10 l vody a kyblík, ve které budete směs připravovat. Droždí do kyblíku vložte a zalejte teplou vodou. Dávejte však pozor, aby nebyla příliš horká, protože vysoká teplota by mohla zahubit kvasnice. Směs nechte v kyblíku zcela vychladnout a za pár hodin aplikujte přímo na rostliny. Není doporučováno toto hnojivo déle skladovat, protože dochází k úbytku jeho nutričních hodnot.

Jak pěstovat okurky iZdroj fotografie: Depositphotos

Použijte jedlou sodu

Dalším skvělým přípravkem z vaší kuchyně, který vám pomůže okurky vyživit, je jedlá soda. Balíček jedlé sody rozpusťte v 10 litrech vody. Směs důkladně promíchejte a rovnou nalejte ke kořenům okurky. Po dvou týdnech zálivku jedlou sodou opakujte, jen použijte pouze 60 g jedlé sody. Zesílit vlastnosti tohoto hnojiva můžete například pár kapkami jódu.

Návod na výrobu hnojiva z droždí

Čím hnojíte okurky na jaře vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články