Velké plody rajčat a bohatou úrodu zařídí fermentovaný hnůj

Vychutnejte si v létě chuť čerstvě utržených rajčat. Díky této výživě je budete moci sklízet po kýblech. Velkou úrodu vám zaručeně zajistí fermentovaný hnůj.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Není nic lepšího než v průběhu roku sklízet plody vlastnoručně vypěstovaných rostlin. Abyste si je mohli dosyta užít, musíte vysazeným a vysetým rostlinám zajistit tu nejlepší péči a ochránit je před nemocemi, plísněmi, bakteriemi a útoky škodlivého hmyzu. Vynikajícím pomocníkem vám bude fermentovaný hnůj. Díky němu rajčata porostou jako divá.

Jak pečovat o rajčata

Ze všeho nejdůležitější je vybrat pro tyto plodiny to nejvhodnější místo. Rajčata velmi dobře prospívají na světlém místě se stabilní teplotou okolo 20 až 25 °C, proto se jim tak skvěle daří především ve sklenících. Půda v záhonu by měla být velmi úrodná a dobře propustná, aby zadržování vody nezpůsobilo uhnívání kořenů. Přestože dávají přednost vyšší vlhkosti, tyto podmínky jsou ideální pro vznik plísní.

Proč rajčata hnojit

Vhodným hnojivem dokážete stimulovat růst a podpořit imunitní systém rostlin. Díky tomu se budou rajčata rychleji a lépe vyvíjet a budou odolnější vůči napadení škůdci a dalším stresovým faktorům. Slabí jedinci mohou vlivem náhlé změny počasí nebo při přesazování zvadnout. Zdravá a vitální rostlina se novým podmínkám snadno přizpůsobí a její vývoj tím nijak neutrpí.

Kroky ke skvělé letošní úrodě rajčat od A do Zet iZdroj fotografie: Depositphotos

Čím hnojit rajčata

Bohatou úrodu plnou velkých a šťavnatých plodů vám zajistí pravidelné používání hnojící směsi. Nemusíte však kupovat speciální hnojiva plná chemických a toxických látek. Namísto toho využijte ekonomičtější a ekologičtější řešení a sáhněte po přírodní výživě. Použití této alternativy je mnohem bezpečnější a šetrnější pro rostliny i pro vaše zdraví.

Hnojivo z fermentovaného hnoje

Po přesazení na konečné místo byste rajčata měli hnojit nejdříve po dvou týdnech, aby měly dostatek času na adaptaci. Z vyzrálého hnoje nebo slepičího trusu si snadno připravíte účinnou hnojící směs, kterou své rostliny vydatně vyživíte. V čisté vodě rozpusťte hnůj v poměru 1:10 a směs nechte několik hodin louhovat. Poté půdu okolo rajčat zavlažte čistou vodou a nalejte zhruba 500 ml připraveného hnojiva ke každé rostlině.

Jak vypěstovat nejchutnější rajčata

Čím hnojíte rajčata v květnu vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články