Nemocné jahody zachrání tableta Aspirinu, ochrání je i před škůdci

Zachraňte jahody a nakopněte je k rychlejšímu růstu a správnému vývoji. Pomůže vám jeden prášek na bolest hlavy. Tato účinná a výživná zálivka vám zajistí opravdu bohatou úrodu.

aspirin v ruce i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Aby byla vaše jahodová sklizeň co největší, musíte jim dopřát tu nejlepší péči. Jedině tak budou mít rostliny dost energie a síly pro vývoj výhonků a tvorbu plodů. Dodejte jim potřebnou dávku živin a ochraňte je před škůdci, nemocemi, houbovými chorobami a plísněmi. Vyzkoušejte také tento osvědčený trik a připravte si vynikající hnojící směs za pár korun.

Jak správně pečovat o jahody

Důležité je připravit pro ně vhodné místo. Půda by měla být velmi úrodná a dobře propustná, protože zadržování přebytečné vody vede k uhnívání kořenů, a následně i plodů. Zajistěte jim dostatek světla, tepla a ochranu před větrem. V jejich těsné blízkosti vysázejte ideálně česnek nebo cibuli. Jejich přítomnost odstraší některé škůdce i nemoci.

Kdy hnojit jahody

Vždy je důležité jahody hnojit hned po zimě. Tak doplníte vyčerpané zásoby živin v půdě a nastartujete jejich rychlý vývoj a růst. První hnojení byste v nejlepším případě měli stihnout ještě dříve, než se objeví pupeny květů. Doplňovat byste měli zpravidla dusík, draslík a fosfor, které podporují tvorbu zelených částí, kořenového systému i květů.

Jahodník roste jako poblázněný iZdroj fotografie: Plant Chicago / Creative Commons / CC BY-NC-ND 2.0.

Čím hnojit jahody

Pokud jste toto ošetření ze začátku sezony nestihli, všechny druhy hnojiv pro kvetoucí jahody použít nemůžete. V každém případě byste se měli vyhnout chemickým přípravkům. Nebezpečné a toxické látky se mohou snadno dostat i do plodů, kterými pak při konzumaci zatížíte vlastní organismus. Zachránit vás však může i jedna tableta z Aspirinu. Připravte si toto zázračné hnojivo a vyživte dostatečně jahody.

Jak hnojit jahody Aspirinem

Nejprve rozmíchejte 15 tablet Aspirinu v malém množství vody, a poté nařeďte s dalšími 10 litry vody o pokojové teplotě. Nakonec směs přelejte do nádoby s rozprašovačem a aplikujte na jednotlivé rostliny. Použít tento roztok lze také k ošetření malin, rybízů nebo angreštů. Díky tomuto hnojivu budou rostliny na vaší zahradě zdravější a odolnější vůči škůdcům i nemocem. Vyhněte se drahým hnojivům plným nebezpečných chemikálií a sáhněte raději po tomto ekonomičtějším a ekologičtějším řešení.

Jak hnojit jahody jíchou

Čím hnojíte jahody v květnu vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články