Dubnový lék pro sazenice: Po aspirinu budou mít stonky silné a tvrdé jako nikdy dřív

Tento prášek je součástí základní výbavy téměř každé domácí lékárny a skvěle se hodí i na zahradu. Pokud jej použijete k hnojení mladých sazenic, porostou vám skvěle.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Papriky a rajčata patří mezi nejoblíbenější plody léta, a proto je potřeba se na jejich pěstování dostatečně připravit. Pokud se rozhodnete pro výsev semen a pěstování mladých rostlin, musíte mladé zeleni zajistit tu nejlepší péči. Aby rostoucí sazenice nebyly tenké a táhlé, ale naopak kratší a silnější, připravte si tuto speciální zálivku z prášku na bolest hlavy.

Aspirin jako účinné hnojivo

Aby vám rostliny paprik a rajčat v létě plodily, je potřeba jim zajistit potřebnou péči v té nejranější fázi. Jako vynikající hnojivo vám poslouží Aspirin, který je součástí základní výbavy téměř každé domácnosti. Připravte si doma toto přírodní hnojivo a podpořte růst a zdraví mladých sazenic bez nebezpečné chemie a nežádoucích vedlejších účinků.

Jak připravit hnojivo z Aspirinu

K výrobě tohoto speciálního nálevu si nachystejte 3 tablety Aspirinu, vodu, hrnec a uzavíratelnou sklenici. Do hrnce nalijte 200 ml vody a dejte vařit. Následně přidejte Aspirin a povařte několik minut. Ještě horkou vodu přelijte do zavařovací sklenice a uzavřete víkem, dokud směs nevystydne. Výsledkem bude kyselina salicylová, kterou vaše rostoucí výhonky náležitě ocení.

Sazenice v půdě iZdroj fotografie: Depositphotos

Tato kyselina je rostlinný hormon, který zodpovídá za růst a celkovou imunitu rostlin. Jakmile nálev ve sklenici vystydne, nařeďte jej se dvěma litry vody a přidejte čajovou lžičku libovolného mikrobiálního hnojiva, které zlepšuje strukturu půdy a aktivuje její mikroflóru. Takto připravenou směs můžete ihned použít k vyživení vzrostlých sazenic, které díky této zálivce porostou silné a zdravé.

Jak hnojit papriky a rajčata

Abyste podpořili růst těchto rostlin, vyživujte je pravidelně vhodnými hnojivy. Pod každou sazenici je doporučováno přidat 2 polévkové lžíce této směsi ke kořenům a 2 lžíce na jejich listy. Tuto zálivku byste měli aplikovat dvakrát, než se rozhodnete mladé rostliny přemístit na venkovní záhon nebo do skleníku. Vytvořený roztok pak není vhodné dlouhodobě skladovat, protože postupně dochází ke ztrátě jeho nutričních vlastností.

Jak pikýrovat sazenice paprik

Čím stimulujete růst sazenic vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články