Sladké a velké bobule hroznového vína zařídí pár lžic Cereritu

Zajistěte si velkou úrodu šťavnatých hroznů pomocí tohoto účinného a levného hnojiva. Za pár korun vyživíte hned několik keřů. Díky této zálivce budete hrozny sklízet po kýblech.

Péče o hrozny v červenci musí zahrnovat prořez a zálivku i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

I úplný začátečník si může vypěstovat vlastní úrodu hroznů, pokud bude dodržovat určitá jednoduchá pravidla. Jedině se správnou a dostatečnou péči budou mít rostliny dost energie pro tvorbu sladkých a šťavnatých plodů. Vytvořte jim ty nejlepší životní podmínky a doplňte jejich zásobu živin pomocí tohoto výživného levného hnojiva.

Jak správně pěstovat hrozny

Ze všeho nejdůležitější je vybrat pro tyto rostliny vhodné místo k růstu. Půda by měla být velmi dobře propustná, protože nemají rády přílišné vlhko. Velmi špatně snáší mrazy a silné poryvy větru. Z těchto důvodů je lepší sazenice vinné révy vysadit na teplém a krytém místě, kde budou mít dostatek slunečního světla. Před větrem a nízkými teplotami je můžete ochránit také netkanou textilií nebo speciálními plachtami.

Proč je důležité rostliny hnojit

Hrozny, stejně jako jiné druhy rostlin, potřebují ke svému růstu dostatečné množství živin, vitamínů a dalších prvků, bez kterých neporostou. Pokud máte na péči o svou vinici dostatek času, využijte přírodnější a šetrnější řešení. V opačném případě jednoduše sáhněte po univerzálním Cereritu.

pěstování hroznů iZdroj fotografie: Pixabay

Jak hnojit hrozny

Pro výrobu této účinné a výživné směsi potřebujete jen čistou vodu a Cererit. V 10 litrech vody rozpusťte 2 polévkové lžíce minerálního hnojiva a přelijte do nádoby s rozprašovačem. Hotovou směs aplikujte na jednotlivé ovocné keře, tím jim dodáte zásobu dusíku, draslíku a fosforu, které jsou základními stavebními prvky pro jejich zdravý růst a vývoj.

Na co si dát pozor

Kromě této péče se musíte v průběhu roku vypořádat s různými druhy škůdců a nemocemi. Hrozny bývají velmi náchylné ke vzniku plísní a houbových chorob, které se mezi jednotlivými keři velmi snadno rozšiřují, pokud mezi nimi nejsou dodržovány nutné rozestupy. Na bobulích si také velmi rádi pochutnají špačci a jiní mlsní ptáci, proto byste měli zvážit pořízení ochranných sítí nebo vytvoření jiných pastí a strašáků, které vám pomohou úrodu ochránit.

Jak na výsadbu vinné révy

Čím hnojíte vinnou révu vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články