Co znamená, když si na vás sedne motýl: Jeho přílet má předpovídat životní změny

Jak sednutí motýla na vaši ruku interpretují v Japonsku, jak v Číně a co znamená u nás? Většinou se vždy můžete těšit na samé příjemné prožitky.  

motýl na květině i Zdroj fotografie: Pexels
                   

Sedíte na rozkvetlé louce a na vaši ruku si najednou přiletí sednout krásný motýl. Je to scéna jako z romantického filmu, která v sobě však může ukrývat předzvěst něčeho opravdu nečekaného. Víte, jakou symboliku v sobě nese přílet motýla a jaký význam mu přikládají orientální kultury? 

Motýl nesedne na ruku jen tak někomu 

Motýli se svojí barevností patří mezi nejvíce fascinující druhy hmyzu. Děti i dospělí je rádi pozorují a nikoho by nenapadlo, že by přílet motýla mohl znamenat něco negativního, či nežádoucího. Pokud se podaří, že motýl sedne člověku na ruku, nebo na jinou část těla, většinou to oceňují jako příjemný a něžný zážitek. Sednutí motýla na jakoukoliv část vašeho těla by se však podle starých tradic mělo brát jako znamení, které byste rozhodně neměli podceňovat.  

Motýli sebou nesou velké množství symboliky. V souvislosti s přeměnou z kukly v krásného motýla se často pohlíží na motýla jako na symbol znovuzrození a transformaci a také na začátek nové životní etapy. Pokud vám tedy sedne motýl na ruku, můžete se těšit na spoustu nových pozitivních prožitků. Pro svou lehkost a vzdušnost jsou pak motýli považováni také za symbol štěstí a svobody. 

motýl na květině iZdroj fotografie: Pexels

Jaký význam má motýl v Číně a v Japonsku?  

V čínské kultuře pak motýli považují za jasné symboly lásky a Japonci zase věří, že přílet motýla do domu ohlašuje příchod některého z příjemných hostů. Ale pozor, přilétne-li v Japonsku do domu motýlů více, považují to většinou za špatné znamení. Stejně tak ve starověkém Řecku, kde považovali motýly dokonce za symboly smrti a následného vzkříšení, což lze chápat jako oddělení duše od fyzického těla.  

Pokud vám sedne motýl na ruku, měli byste se uvolnit a myslet na něco příjemného. Ve vašem životě se to pak jistě pozitivně projeví. Ovšem nikdy byste po sednutí motýla na ruku neměli čekat, že se ihned stane nějaký velkolepý zázrak. Sednutí motýla na ruku je spíše motivační zážitek, který by vás měl přimět k jednání, nebo k nějaké pozitivní změně ve vašem životě. Někdo prezentuje usednutí motýla jako pozdrav od někoho milovaného, komu opravdu hodně chybíte. A to je přece tak romantické.  

Jaký se vám líbí motýli?

Zdroj: genialne
Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články