Toulavá kočka na prahu našich dveří může mít co dočinění se smrtí: Předci věřili, že jde o důležité znamení s překvapivým významem

Pokud se na vašem prahu objeví cizí toulavá kočka, můžete zjistit, co to bude znamenat pro váš život dál. Jde totiž o znamení.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Kočky mají pověst toulavých zvířátek. Ovšem i ti největší milovníci dálek vždycky ví, kde mají svůj domov a svou misku, a pravidelně se tam vrací. Může se však stát, že se na vašem prahu objeví docela nová toulavá kočka, která vypadá, že u vás chce zůstat. Podle lidových tradic jde o znamení.

Zdravá kočka zahajuje novou životní etapu

Tito mazlíčci se často na našem prahu objevují proto, že jim něco schází – hledají jídlo a obvykle jsou nemocní nebo staří. Ovšem pokud si k vám najde cestu dokonale zdravá toulavá kočka, pak jde o něco docela jiného. Podle všeho vás totiž čeká v životě významná pozitivní změna a pokud se vám dosud nedařilo, pak se velmi brzy můžete těšit na zlepšení situace. Ano, takovou moc prý zdravá toulavá kočka má.

Nemocná kočka na prahu

Zcela jiná situace však nastává ve chvíli, kdy se u vašeho domu objeví kočka, která očividně trpí a vykazuje známky vážné nemoci. Může jít například o svrab nebo o záněty očí, díky nimž není pohled na takovou kočku právě příjemný. Většina lidí má tendenci takové zvíře odhánět, ale to by byla chyba.

Lidové pověsti věří, že pokud se o něj nepostaráte a místo toho ho odeženete, dopadne na vaši domácnost nějaká pohroma. A to velmi brzy. Jinou symboliku však mají nemocné kočky tam, kde v domě žije nemocný člověk. V takovém případě prý jejich příchod znamená, že se nemocný brzy uzdraví. A i tady je však nutné se o zatoulané zvíře dobře postarat. Jestliže totiž kočku vyženete, může se stav nemocného naopak zhoršit.

iZdroj fotografie: Pixabay

Když kočka vítá smrt

Někdy se však může stát, že se vás objeví docela cizí kočka krátce po tom, co vám zemřel někdo příbuzný a blízký. Ale nenechte se mýlit, kočka nevycítila váš smutek a nesnaží se vám pomoci ve vaší samotě. Naopak – je docela dobře možné, že se do ní doslova převtělila duše zemřelého. I v tomto případě je samozřejmě vhodné se o zvíře postarat – ať už na tyto pověry věříte, nebo ne.

V každém případě to vypadá, že opuštěné kočky se u prahů domů neobjevují náhodou. Koneckonců – ne nadarmo mají pověst mystických zvířat spojených s magií (a řeč rozhodně není jen o černých kocourech, kteří mají podle pověsti nosit smůlu). Pokud se vám tedy něco takového stane, určitě se vyplatí se nad osudem zamyslet.

Jaké zvíře se někdy zatoulalo k vám do domu nebo na zahradu?

Zdroj: Gardener,
Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Autor článku

Kateřina Dlubalová

Do magazínu Chalupáři-Zahrádkáři pro Vás přispívám již druhým rokem, specializuji se na venkovní a vnitřní květiny, pěstování zeleniny a obecné starosti kolem zahrady. Jakékoliv připomínky mi můžete zaslat na [email protected]

Zobrazit další články