Voda a lidové tradice: Babičky se negativní energie zbavovaly tak, že vylily sklenku vody na práh. Používaly i sůl a hřebíček

Dům je posvátným místem pro každého člověka. Jen v něm se mnohdy lze cítit skutečně mírumilovně a harmonicky. Pomoci může i voda.

i Zdroj fotografie: iStock / Freepik
                   

Domov se obvykle snažíme udržovat tak, abychom se v něm cítili dobře. Přesto však do něj čas od času vstoupí i negativní energie. Těch je však nutné se rychle zbavit, jinak se jejich přítomnost začne velmi rychle projevovat na vašem emočním rozpoložení a v nejhorším případě i na vašem zdraví. A jak vám může pomoci sklenice vody?

Negativní energii nechte za sebou

Většinu špatných podmětů si do domu doslova přinášíme zvenčí. Lze tomu zabránit tak, před odchodem z domu nalijeme na práh sklenici vody. Měla by symbolizovat rovněž šťastný návrat. Je však nutné to udělat zvenčí. V opačném případě byste naopak negativní energii mohli uzamknout uvnitř, což by mohlo váš návrat domů opravdu nepříznivě ovlivnit.

Naše babičky používaly i sůl a hřebíček

Sůl byla vždy ceněna. Ne nadarmo byli v minulosti hosté vítáni chlebem a solí, čímž jim byla prokazována čest a samozřejmě také respekt. Věřilo se, že sůl má mnoho užitečných a důležitých vlastností. Zastánci všeho mystického pak tvrdí, že tato nenápadná surovina dokáže mnohem víc. Například odstraňuje nedostatek peněz v domě, takže bylo zvykem ji sypat co nejčastěji blízko prahu.

Navíc každý, kdo překročil tento „slaný“ práh, za sebou nechal všechnu negativitu a nemohl ji tedy přinést do domu. A podobným způsobem se používal i hřebíček. Správně použitý totiž prý podle legend vždy přilákal do domu pohodu a štěstí. Jak ho používat? Stačí jen do blízkosti dveří postavit nádobku s několika kousky. Hřebíček v kombinaci se solí pak prý doslova naplní váš dům atmosférou harmonie a klidu. Tak proč to nevyzkoušet?

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak odstranit špatnou energii z domu

Pokud si ovšem myslíte, že v domě už negativní energii máte, budete muset sáhnout k docela jiným prostředkům. Může se vám to podařit například s pomocí cibule a česneku. Cibule a česnek jsou v domácnosti k dostání běžně. A nehodí se jen do vaření. Pokud například cibuli rozkrojíte na polovinu, a uložíte ji na noc do rohu v místnosti, absorbuje veškerou negativitu a nemoci. Abyste si její účinek pojistili, tak ji ráno rychle seberte a vyhoďte.

Pomůže obyčejná kuchyňská cibule

Ovšem pokud doma i po tomto úkonu stále cítíte těžkou a negativní atmosféru, pak je vhodné oloupanou (ale nerozkrojenou) cibuli zavěsit do různých částí domu a po 3 dnech ji vyhodit z domu nebo ještě lépe přímo spálit.

Ale pozor – pokud jste původně chtěli cibuli použít na vaření, ale nestihli jste to a zůstala vám na kuchyňské lince, musíte ji vyhodit. Už totiž z okolí vstřebala veškerou negativitu a rozhodně není vhodná k jídlu. Odcházíte z domu? Pak si s sebou pro štěstí vezměte česnek, aby vaše cesta vždy bezpečně skončila.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Očistit může dům i sůl

Jestliže nechcete, aby váš dům doslova voněl cibulí, zkuste jiný prostředek. Nalijte do sklenice vodu a přidejte několik lžic soli a jednu polévkovou lžíci octa. Poté tento esoterický čistič položte na podlahu v místnosti, ve které trávíte nejvíce času. Silnou emoční úlevu pravděpodobně zaznamenáte hned druhý den. Ale abyste si tento výsledek pojistili, opakujte tento postup jednou denně po dobu alespoň jednoho týdne.

A proč tento postup vlastně funguje? Pro tento jev ve skutečnosti neexistuje žádné vědecké vysvětlení, ale například buddhisté již tisíce let věří, že sůl je účinným čističem čaker, které oprošťuje od negativní energie. Oni používají samozřejmě himalájskou sůl nebo jiný exotický druh, ale vy si docela dobře vystačíte i s obyčejnou kuchyňskou solí. Ocet pak podle esoteriků dodá vašemu domovu svěžest a aktivně vyčistí veškerý vzdušný prostor kolem sebe.

Jaké lidové mýty pro potlačení negativní energie aplikujete u sebe doma?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články