Hotelový fígl, který šetří čas: Ručník složím za 3 sekundy, navíc se mnohem lépe skladuje

Pokud nevíte, jak u sebe doma uložit ručníky, aby vypadaly vždy perfektně a nezabraly skoro žádné místo, vyzkoušejte hotelový hack.

i Zdroj fotografie: Freepik / Depositphotos
                   

Dost možná jste si všimli toho, že opravdu dobré hotely nikdy neskládají ručníky pro hosty „do komínku“. Naopak – vytváří z nich vzhledově atraktivní válce. Má to hned několik výhod, které můžete snadno uplatnit i ve své domácnosti.

Proč skládat ručník do válce

Možná si myslíte, že není nad starý dobrý způsob skládání, během něhož se z ručníku udělá malý čtverec, a ten se poté jednoduše uloží na polici skříně nebo do zásuvky komody. Ovšem opak je pravdou. Pokud pro jednou změníte své zvyky a vytvoříte ze svých ručníků úhledné válce, uvidíte, že má tento způsob péče o ně mnohé výhody.

Především zjistíte, že textilie zůstaly krásně nadýchané a beze stop jakéhokoli nepříjemného zápachu. Tento způsob skládání jim totiž zaručuje prodyšnost. Navíc jsou díky šikovnému triku smotány opravdu pevně, takže se nemohou otevřít a způsobit tak ve skříni nepořádek. Na první pohled také poznáte ručník, který si budete chtít vzít a nemusíte se přehrabovat v komínku těch úhledně složených, což by bylo v jiném případě nezbytné. Opět si tak ve skříni udržíte pořádek.

Proč skládat ručník do válce iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak složit ručník na hotelový způsob

Samotné skládání ručníku je až překvapivě snadné. Existuje několik různých technik, základem je však vždy ohnutý roh. Nejlépe tedy uděláte, pokud polovinu ručníku přeložíte diagonálně ke středu. Následně přeložte ručník na polovinu a pevně ho uchopte v horní části. Následně ho musíte otočit na rub, abyste mohli ve skládání pokračovat. Další postup už je vlastně velmi snadný.

Nyní volnou polovinu (tedy tu, kterou jste předtím neskládali diagonálně) složte směrem k pomyslné středové čáře. A nakonec vám už jen zbývá ručník srolovat tak, aby špičatý cíp složeného rohu vyšel na jeho konec. Motejte důkladně, ale pamatujte si, že není třeba textil příliš stahovat. Měl by si zachovat prodyšnost. Nakonec cíp ručníku zastrčte směrem do smotaného torza. Získáte pěkně a dobře držící balíček, který můžete bez obav uložit do skříně, aniž by se rozmotal.

Jakým způsobem skládáte ručníky ve své domácnosti vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články