Holubi se už na balkoně neobjeví, odežene je chilli paprička

Aby vám holubi neotravovali život, vezměte si k ruce obyčejnou chilli papričku. Její aplikace je snadná a funguje téměř okamžitě.

Jak vypudit holuby z balkonu i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Holubi jsou proslulí tím, že všude, kam přijdou, zanechávají nepořádek. Jejich trus nejenže vypadá nevzhledně, ale může také přenášet nemoci a poškozovat rostliny. Také mají zvláštní zálibu v semenech, plodech a mladých výhoncích, takže mohou poškozovat i vaši úrodu.

Přírodní odstrašující prostředek: Chilli paprička

Jedním z účinných a humánních způsobů, jak holuby odradit, je použití chilli papričky. Tito ptáci mají ostrý čich a jsou citliví na silné kořeněné vůně. Chilli paprička je vynikající volbou díky svému intenzivnímu a ostrému aroma, které je pro holuby nepříjemné.

  • Jakmile najdete místa, kde se holubi zdržují, posypte je hojně chilli papričkou. Čím intenzivnější je aroma, tím účinněji holuby odradí, radí web Roof Lviv.
  • Chilli papričku nanášejte pravidelně (zejména po dešti, abyste zajistili zachování její účinnosti). Holubi si na vůni mohou zvyknout, proto je důležité udržovat ji čerstvou.

Další pikantní řešení proti holubům

Kromě chilli papričky existují i další „ostré“ přísady, které mohou holuby účinně odradit:

  • Holubi nemají podle specialistů ze stránek Help Master Service rádi ani silnou vůni skořice.
  • Použít lze i směs octa a vody – nastříkejte ji na plochy, které často navštěvují.
  • Koření a bylinky: Pomoci může i obyčejná mletá paprika, černý pepř a rozmarýn. „Tyhle bylinky se mi nejvíce osvědčily v kombinaci s chilli papričkou, a to k vytvoření ještě účinnějšího prostředku proti holubům,“ dodává Michal P. Z Kratonoh.
  • „Holubi také nemají rádi vůni citrusů. Umístěním citrusových slupek kolem venkovního prostoru je můžete odradit,“ radí zase Radmila J. Z Nového Jičína.
Holubi posedávající na balkoně bývají velmi nepříjemným problémem – ale můžete je snadno odehnat díky jedné docela obyčejné zelenině iZdroj fotografie: Depositphotos
Holubi posedávající na balkoně bývají velmi nepříjemným problémem – ale můžete je snadno odehnat díky jedné docela obyčejné zelenině

Takže jak to vidím já, k odhánění holubů z vaší zahrady, balkonu nebo venkovního prostoru nemusíte používat škodlivé nebo nehumánní metody. Místo toho můžete zvolit přírodní a bezpečná řešení, jako jsou chilli papričky, koření, bylinky a další silně vonící přísady (podrobněji jsme se o nich na webu Chalupáři-Zahrádkáři také rozepsali – a otestovány máme také různé hračky pro děti). Tyto metody nejenže pomohou ochránit váš majetek, ale navíc nijak neuškodí přírodě ani vašemu okolí. A to se rozhodně počítá.

Jaké jsou vaše triky při vyhánění otravného ptactva?

Zdroj:
Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články