Čistý balkon bez holubího trusu: Odpudí je skořice nebo esenciální oleje

Holubi mohou být na balkoně velmi nepříjemnými návštěvníky. Naučte se je vypudit díky jednoduchým metodám.

Jak vypudit holuby z balkonu i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Holubi jsou velmi rozšířenými městskými ptáky, kteří se často usazují na balkónech a vytvářejí nepříjemnosti svými exkrementy a hlukem. Pokud se s nimi nechcete potýkat a rádi byste je vypudili z balkónu, měli byste vědět, že existuje několik účinných metod, které lze využít.

Plastové hroty proti holubům

Plastové hroty jsou jedním z nejúčinnějších způsobů, jak vypudit holuby z balkónu. Tyto hroty se připevňují na různá místa, kde by se holubi mohli usadit, jako jsou například zábradlí a okenní parapety. Hroty jsou nebezpečné pouze pro holuby a představují proto velmi efektivní způsob, jak je odradit.

Imitace jiných druhů ptáků

Další možností je použití falešných ptáků. Tento způsob může být velmi účinný, pokud jsou holubi ještě neuvyklí na městský život a tedy citliví na potenciální nebezpečí. Falešní ptáci mohou být vyrobeni z plastu nebo kovu a jsou umístěni na balkóně tak, aby se zdálo, že jsou tam skuteční ptáci. Holubi se mohou cítit ohroženi a rozhodnou se opustit balkón. Je ovšem důležité je umístit tak, aby vypadali co nejrealističtěji.

Odolné sítě proti holubům

Tyto sítě jsou vyrobeny z nylonu nebo jiného materiálu a představují velmi efektivní způsob, jak omezit přístup holubů na balkón. Je však důležité si uvědomit, že vyžadují správnou instalaci a údržbu, aby byly účinné. Jejich účinnost mohou podpořit i různé hračky pro děti.

Repelenty proti holubům

Tyto repelenty jsou k sehnání v obchodech a často se aplikují na místa, kde by se holubi mohli usadit. Repelenty mohou být vyrobeny z různých chemikálií a jsou většinou bezpečné pro lidi, ale nepříjemné pro holuby. Vsadit ovšem lze i na několik přírodních repelentů, jež mohou pomoci tyto ptáky odradit. Skvěle se hodí například skořice, pepř nebo eukalyptový olej. Ovšem holubi nesnáší i silný zápach kávy, takže vám může pomoci i rozsypaní kávových zrn na balkóně nebo rozhození kávové sedliny (ta vám může pomoci i s péčí o zahradu).

Holub na balkone iZdroj fotografie: Depositphotos

Holubi nesnáší obyčejný naftalín

Další možností je použití naftalínu. Jeho silný zápach totiž holuby odradí. Musíte ho však pravidelně měnit, začne totiž ztrácet na účinnosti. Umísťujte ho však raději dál od oken, jinak vám může nepříjemný odér proniknout do bytu.

CD na balkóně

Tito pomocníci mohou také pomoci vypudit holuby. CD totiž mají reflexní povrch, který odráží sluneční světlo a vytváří jasný, rušivý lesk. Holubi mají obvykle problémy s tím se v blízkosti balkonu orientovat, takže se mu raději vyhnou. Poslední možností jsou ultrazvukové plašiče. Tato zařízení vysílají vysokofrekvenční zvuk, který slyší pouze holubi a jiní ptáci, jsou tedy bezpečné pro lidi a domácí zvířata.

Jak bojujete s nepříjemnými návštěvníky na balkoně vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články