Zbavte se slimáků, pivní past je pochytá všechny

Pokud se nemůžete na své zahradě zbavit těchto otravných škůdců, vyzkoušejte jednoduché pasti z piva. Rychle je vychytáte.

Účinná past proti slimákům: Potřebovat budete jen pivo i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Slimáci mohou být v zahradě velmi vážnou hrozbou, ovšem pokud se vám na zahradě přemnoží, nemusíte hned na bohatou úrodu ovoce a zeleniny rezignovat. Pomocí několika jednoduchých kroků můžete vytvořit past, která je slimáky nejdříve naláká, a poté docela sama zlikviduje

Jak vyrobit pivní past na slimáky

Jednou z nejpopulárnějších a nejúčinnějších metod k odchytu slimáků je použití piva. Jakékoli levné pivo bude stačit, i když může stejně dobře fungovat i směs vody a kvasnic. Chcete-li si takovou past vyrobit, najděte dostatečně hlubokou nádobu a zapusťte ji do země. Poté ji naplňte asi do tří čtvrtin pivem a počkejte, až jeho vůně slimáky přiláká. Pivo je přitáhne, vypijí ho, a nakonec se utopí.

Metoda pivní pasti nabízí několik výhod. Za prvé, je to účinný způsob, jak zachytit slimáky bez použití škodlivých chemikálií, což z ní činí bezpečnou volbu pro vaše rostliny i životní prostředí. Za druhé, jde o levné řešení, které využívá snadno dostupné materiály. Abyste ochránili svou zahradu před slimáky, nemusíte dávat všanc svou peněženku. A konečně, pivní past je jednoduchá na nastavení a údržbu. Pravidelně kontrolujte pasti, odstraňujte utopené slimáky a podle potřeby doplňujte pivo, abyste zajistili trvalou účinnost.

Zbavte se slimáků s pomocí piva, pochytá je všechny iZdroj fotografie: Depositphotos

Co si ještě pohlídat

Umístěte pasti strategicky a zaměřte se na oblasti, kde jsou slimáci nejaktivnější nebo kde bývají vaše rostliny obzvláště zranitelné. A pokud máte na zahradě domácí mazlíčky nebo třeba divokou zvěř, která se k vám stahuje z lesa, přijměte opatření, abyste zajistili, že se k pivu nebudou moci dostat, protože by pro ně mohlo být škodlivé.

Pomůže i starý karton

Vytvoření dokonalé pasti na slimáky z kartonu nevyžaduje žádné luxusní vybavení ani drahé materiály. Ve skutečnosti můžete začít s využitím věcí, které již máte po ruce. Položte desky nebo kousky lepenky na holou půdu kolem svých rostlin a zajistěte, aby byly záhony dostatečně zavlažovány. Tak poskytnete slimákům vhodný úkryt. Druhý den ráno zkontrolujte prostor pod deskami nebo lepenkou a pravděpodobně najdete opravdu hodně slimáků, čekajících jen na to, až se jich zbavíte.

Pivní past na slimáky iZdroj fotografie: Depositphotos

Pomohou i citrusy

Poloviny citrusů, jako jsou grapefruitové slupky, mohou také posloužit jako účinný sběrač slimáků. Působí podobně jako karton – jednodušeji je (vydlabané) umístěte do blízkosti rostlin ohrožovaných slimáky a každý večer je vybírejte a slimáky likvidujte. Jednodušší už to ani být nemůže. Jak další skvěle prostředky lze využít i vaječné skořápky, kávovou u sedlin nebo třeba písek

A podobně působí i rozemletá hořčice. Ostré hrany by měly znesnadňovat slimákům pohyb po záhonu, což způsobí, že se raději odeberou jinam. Nejde však bohužel o stoprocentně spolehlivý postup – vždy ho musíte kombinovat ještě s dalšími metodami.

Jak jste se o slimáky postarali vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články