Výsadba okurek v pytli přinese sklizeň až pěti set okurek z pouhého metru čtverečního

                   

Jaro se blíží a s ním také výsadba plodin. Pokud chcete v létě sklízet bohatou úrodu, je důležité začít už teď. Dnes se proto zaměříme na jednoduchou výsadbu okurek, která vám zajistí vskutku bohatý sběr této plodiny. Celý postup je velmi jednoduchý a zvládne se s ním popasovat i naprostý začátečník. Ušetří vám navíc mnoho času a starostí navíc.

Výsadba okurek v plastovém pytli

Čtete správně, opravdu budeme vysazovat okurky do plastového pytle. Je to velmi jednoduché, nenáročné a především efektivní. Tento způsob výsadby má totiž mnoho výhod. Nejdříve budete potřebovat velký a pevný polyethylenový pytel, asi o objemu 70 litrů. Ten naplňte adekvátní směsí hlíny a hnoje, jako používáte běžně při výsadbě.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Když máte hotovo, vložte do zeminy v pytli dlouhé opěrné tyčky, po kterých se okurky budou moci plazit. Umístěte je, pokud možno po okrajích a do středu pytle. Nachystejte si také 3 duté plastové trubky, do kterých vyvrtáte drobné dírky. Ty zastrčte do půdy tak, aby ven trčelo pouze několik centimetrů. Tento systém budete využívat pro hloubkové zavlažování rostlin.

Když máte hotovo, ujistěte se, že plastový pytel řádně drží, případně kolem něj naukládejte větší kameny, které ho budou se stran podepírat. Poté se můžeme pustit do výsadby okurek. Použít můžete semínka nebo připravené sazeničky, které rovnoměrně zasadíte do plastového pytle. Volba je zcela na vás.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Když máte hotovo, stačí pouze plodiny pravidelně zalévat. To bude nejlepší pomocí trubek v zemi, do kterých jednoduše nalijete vodu, nebo strčíte hadici. Tímto způsobem se tak voda dostane rovnoměrně ke kořenům. V horkých dnech navíc nespálíte listy. Zalévat je nejlepší každý den ráno nebo navečer, kdy rostliny vodu nejlépe čerpají. V teplejších dnech se doporučuje zalévat i 2x denně, ve dnech, kdy je méně teplo stačí díky zavlažování v zemi pouze jednou za dva dny.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Dobré rady na závěr

Na závěr si ještě shrneme několik důležitých rad. Pokud budete vysazovat okurky touto metodou, vysaďte hned více odrůd a můžete tak okurky sbírat od léta až do podzimu. Na zavlažování v zemi si navíc připravte dávkovač vody, v podobě velkých plastových lahví. Do jejich otvorů navrtejte dírku a hlavou dolů je umístěte do zavlažovacích trubek. Voda tak poteče z flašky přímo do hloubky ke kořenům a ty pak budou řádně zavlažené. Ušetří vám to tak spoustu času, co strávíte při polévání plodin, nebo s klidným svědomím můžete vyrazit na několikadenní dovolenou.

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články