Dopřejte své aloe vera tu nejlepší péči a vyživte ji tímto přírodním hnojivem. Díky tomu podpoříte její růst i vývoj. Rostlina tak bude mnohem zdravější a vitálnější.
Tuto oblíbenou pokojovou rostlinu lze nalézt téměř v každé domácnosti. Přestože je na pěstování poměrně nenáročná, přesto se vyplatí dodržovat podle webu Jak-Pěstovat určitá pravidla, která ji udrží v perfektním stavu. Aby vám po celý rok prospívala, neměli byste zanedbávat ani její pravidelné hnojení. Vyživte ji touto účinnou směsí a pomozte jí přečkat zimu bez úhony. My už máme poslední hnojení za sebou a na zimu ji necháváme odpočinout.
Jak pečovat o aloe
Základními stavebními kameny ideální péče o tuto rostlinu jsou především dostatek světla, včasné přesazování a množení, ideální teplota, a především správné zavlažování. Pokud jí dodáte méně nebo více vody, téměř ihned se to odrazí na vzhledu a vitalitě jejích listů, jak jsme psali již dříve na Chalupáři-Zahrádkáři. Nebezpečnější než období sucha je pro ni pobyt ve stojaté vodě, zvlášť pokud trvá delší dobu.
Zálivka by z toho důvodu měla být velmi mírná. Nadměrné přelévání vede nezřídka k hnilobě kořenů nebo vzniku plísní. Abyste těmto problémům předešli, vždy přebytečnou vodu z květináče nebo zachytávací misky vylejte. Pro tento účel je důležité, aby drenážní otvory na spodní straně květináče zůstaly čisté. Pravidelně proto jejich stav kontrolujte nebo na dno nasypte kamínky, které zabrání jejich zanášení.
Jak hnojit aloe
Podle barvy i vitality listů poznáte stav této rostliny i její případné strádání. Pokud prospívá, její kmen je silný a listy jsou opravdu masité. Jakmile však jejich konečky začnou usychat nebo žloutnout, měli byste je zastřihnout a rostlinu pořádně vyživit. Nedostatek živin se projeví tím, že je kmen tenčí, listy jsou malé, světlé a tenké a ty spodní dokonce odumírají.
Jak hnojit aloe vera
Strádající rostlinu zachráníte tím, že ji dodáte dusík, fosfor a draslík. Vždy hnojte přes půdu, aby se živiny mohly volně rozpouštět a kořeny si vzaly jen takové množství, jaké momentálně potřebují. Kromě kupovaných minerálních hnojiv vám podle webu InStory poslouží také vaječné skořápky, kávová sedlina nebo slupky od banánů. Nejprve však musíte substrát v květináči důkladně zalít, jak potvrzuje i naše čtenářka Jarmila S. ze Zábřehu: „Jednou jsem zapomněla aloe napřed zalít a hnojivo ji úplně spálilo.“