Používání kvasnicových hnojiv má na vaši zahradu spoustu pozitivních účinků. Aby tomu tak však skutečně bylo, musíte pamatovat na tato jednoduchá pravidla.
Zjistěte, jak správně aplikovat kvasnicová hnojiva na své zahradě, abyste dosáhli těch nejlepších výsledků. Špatným používáním přijde veškerá vaše práce a čas nazmar. Důležité je načasování i správný poměr jednotlivých surovin. Pokud se vám podaří zálivku dobře připravit, odměnou vám bude opravdu bohatá a chutná úroda plná lahodných plodů. Rajčata kvasnice prostě milují, to jsem si už sama několikrát ověřila.
Půda musí být teplá
Pokud má mít zálivka z droždí vůbec nějaký efekt, musí být půda v záhonu dostatečně prohřátá. Její teplota by se měla pohybovat v rozmezí 15 – 18 °C. Používání této směsi brzy na jaře je tedy úplná ztráta času. Vlivem nízké teploty kvasnice nebudou účinkovat a jejich aktivita velmi rychle ustane. Ideální dobou je přelom června a července, kdy venkovní teploty ani v noci neklesají pod 10 °C, jak informuje web iRecept.
Nejprve půdu obohaťte výživným hnojivem
Dříve, než budete kvasnicovou zálivku na záhon aplikovat, byste měli půdu vyživit vhodnými hnojivy. Kvasinky totiž zvyšují aktivitu mikroorganismů, které v půdě žijí. Díky nim je rozklad organické hmoty mnohem rychlejší a efektivnější. Pro rostliny je tak snazší vstřebat potřebné množství. Ideálně do půdy přidejte vyzrálý kompost, posekanou trávu nebo jinou organickou směs. Více o tom tématu Chalupáři-Zahrádkáři psali už dříve.
Jak kvasnice používat
Díky jejich působení dochází k aktivnímu růstu zelených nadzemních částí rostlin, proto je zbytečné jejich aplikaci provádět v druhé polovině léta. Celkově byste je měli použít maximálně 2krát – 3krát během sezóny. Nezapomeňte vždy následně doplnit do půdy draslík a vápník, který ve velké míře spotřebovávají. Zálivku z droždí byste pak vůbec neměli využívat k hnojení cibule, česneku nebo ředkviček. Ty jejich vlivem měknou a ztrácí chuť. Pro rajčata je naopak přímo vynikající, jak potvrzuje i magazín iReceptář.