Začíná to jejím budováním či rekonstrukcí a pokračuje obděláváním zahrady a vylepšováním interiéru. Mít takové víkendové zázemí se ale oplatí. Zejména pro toho, kterého takové činnosti naplňují štěstím a nevidí v nich jen nutné zlo.
Co by určitě ve víkendovém bydlení nemělo chybět
Kromě práce, která na chatách a chalupách čeká, je třeba si umět najít i čas pro odpočinek. Proto je dobré s zahradními pracemi začít co nejdříve, aby se pak mohlo lenošit. Dokud je venku chladno, tak příjemněji bude uvnitř stavení, zvláště když se rozehřejí kamna. Zima kolikrát bývá až do dubna, někdy i začátkem května se ještě setkáváme s přízemními mrazíky. Gauč ale poskytne pohodlné místo pro relaxaci u dobré kávy nebo čaje.
Jaký nábytek koupit na chatu či chalupu
Víkendové stavení bývá většinou zařízení v rustikální stylu. Je to pochopitelné, když většina chat a chalup se nachází na venkově. Patří sem dřevěný nábytek, bavlněný bytový textil a nejrůznější doplňky, které vytvoří příjemné prostředí. Není třeba kupovat vše nové. Šikovný kutil i ze staršího nábytku vykouzlí zajímavý kousek. A platí to i pro lenošky, na nichž se dobře leží ve společnosti zábavné knihy.
Jarní práce na chatě a chalupě
Díky chalupářům to v některých malých vesničkách pravidelně ožívá. Nejvíce s příchodem jara, kdy začínají práce na zahrádkách. Ale někteří chataři a chalupáři ve svých nemovitostech přebývají i přes zimu. Jaro si žádá vyčistit trávník od nánosu listí, provzdušnit ho a pohnojit, aby se tráva pak mohla krásně zazelenat. Ovocným stromům je nutné přistřihnout větve a dát jejich korunám určitou fazónu. Jestliže není zahrada jen okrasná, pak mnozí zahrádkáři také začínají s výsevem zeleniny.