Už žádná plíseň v pračce, stačí použít obyčejnou houbičku na mytí nádobí

Zbavte se plísní v pračce jednou provždy. Pomůže vám k tomu obyčejná houbička na nádobí a zásobník na prací prášek bude opět jako nový.

praní v pračce i Zdroj fotografie: Pexels
                   

Spousta míst v pračce je velmi náchylná ke vzniku plísní. Ne jinak tomu je i v případě zásobníku na prací prostředky, který je téměř neustále vystavován nadměrné vlhkosti a zbytkům používaných přípravků. Abyste výskytu plísní předešli a vyhnuli se tím i řadě dalších problémů a nepříjemností, vyzkoušejte tento jednoduchý trik a všechnu špínu vyčistěte. Podle webu AAZdraví vám přitom skvěle poslouží i suroviny z vaší kuchyně, jak potvrzuje i naše čtenářka Denisa R. z Petřvaldu: „Při čištění pračky si vystačím s jedlou sodou a octem.“

Proč je plíseň v pračce problém

Plesnivějící místa jsou nejen nevzhledná, ale zároveň způsobují spoustu jiných komplikací. Při opravdu silném znečištění se pak mohou objevit skvrny i na vypraném oblečení. Nezřídka se pak dostaví i velmi nepříjemný zápach, zvlášť pokud se plíseň nachází přímo v bubnu pračky. Na riziko takového praní upozorňuje už dřívější příspěvek na Chalupáři-Zahrádkáři.

Chytré hospodyňky dávají do zásobníku pračky houbičku na nádobí. Jediný krok zabrání vzniku vážného problému

Jak se plísně zbavit

K čištění zásobníku pračky, ale i dalších částí vám skvěle poslouží běžné suroviny, které máte doma po ruce. Výhodou takového úklidu je nejen jeho šetrnost a bezpečnost z hlediska životního prostředí i vašeho vlastního zdraví, ale i ekonomičnost, protože vás vyjde jen na pár korun. Jediné, co v tomto konkrétním případě budete potřebovat, je houbička na nádobí a ocet, o jehož účinných čisticích vlastnostech se zmiňovala naše redaktorka již dříve. Také jej při úklidu rádi používáme, protože si dokáže poradit téměř s jakoukoliv špínou.

zásobník pračky iZdroj fotografie: Depositphotos
Houbička na nádobí a ocet vás zbaví plísně v zásobníku na prací prášek

Jak vyčistit zásobník na prací prášek

Nejdříve vyjměte zásobník z pračky, a poté do přihrádky na prací prášek vložte houbičku namočenou v octu. Můžete postupně použít jednu houbičku na všechny přihrádky nebo více houbiček naráz. Deset minut nechte uvnitř ocet působit, a nakonec opláchněte čistou vodou. Jakmile máte hotovo, utřete zásobník suchým hadříkem a odložte na dobře větrané místo, aby zcela vyschl. Nic víc není třeba

Jak předejít vzniku plísní

Podle webu MagazínDoma hraje důležitou roli především prevence. Výskytu plísní předejdete tím, že budete jednotlivé části pračky pravidelně čistit. Velmi důležitou roli hraje také větrání. Po každém použití vyjměte zásobník na prací prostředky a dejte vysušit. Ze stejného důvodu nechte dvířka pračky otevřená a těsnění kolem bubnu vytřete suchým hadříkem nebo houbičkou, abyste se zbavili zbylé vody.

Jak čistíte zásobník pračky od plísně a dalších nečistot vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články