Jde to i humánně aneb jak ulovit všechny myši bez ztráty na životech

Vypořádejte se s těmito hlodavci i bez toxických látek nebo smrtících pastí. Takto snadno a účinně odstraníte myši ze svého obydlí i jeho okolí.

Jak na myši v domě: Vyžene je máta, levandule a ocet i Zdroj fotografie: Vince Reinhart / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Přítomnost myší může ve vaší blízkosti napáchat nemalé škody. Kromě toho, že útočí na vaše zásoby potravin, mohou také přenášet choroby a nemoci. Ve spoustě lidí vzbuzuje jejich přítomnost nevoli a znechucení. Abyste se těchto hlodavců účinně zbavili, nemusíte je za každou cenu násilně likvidovat. Využijte k jejich odstranění humánní způsoby a ochraňte svou domácnost před jejich přítomností. 

Jak velké škody mohou napáchat

Přestože se jedná o drobná zvířata, jejich dopad může být na vaši domácnost opravdu znatelný. Díky svým ostrým drápkům dokážou vyšplhat téměř kamkoliv a protáhnou se i přes malé skuliny. Snadno překoušou kabely a dráty, nábytek nebo zateplovací materiál. Rychle se rozmnožují a mezi jejich pochoutky patří zelenina, ovoce i semena rostlin.

Zaplňte každou díru 

Abyste před nimi svůj domov ochránili, měli byste pravidelně vhodným materiálem zaplnit veškeré díry, které najdete. Skvěle vám může posloužit například silikon. Nikde nenechávejte ležet zbytky jídla a snažte se přístup ke skladovaným zásobám co nejvíc zabezpečit. Pokud je to možné, zavřete je do vzduchotěsných nádob, kam se myši nedostanou.

jak vypudit myši iZdroj fotografie: Depositphotos

Využijte ultrazvuk

Zvuk o frekvenci 90 kHz není pro člověka slyšitelný, drobné hlodavce však zažene spolehlivě. V jeho blízkosti se myši cítí nepříjemně a nemají tak důvod, se v takovém prostředí déle zdržovat. Na internetu nebo specializovaných obchodech seženete různá zařízení, která vám mohou v boji proti myším pomoci (pokud ovšem chováte nějaké domácí hlodavce, pak se jejich použití vyhněte – ani oni je totiž nesnesou). Vadí jim také šustící a lesklý materiál. Můžete proto rozložit kousky alobalu na místa, kde se často vyskytují a takto jednoduše je odsud vypudit.

Jak vyrobit past na myši

V dnešní době jsou k dostání i pasti, které tohoto škůdce polapí, a vy ho pak jednoduše vypustíte na vhodném místě na svobodu. Pomocí návnady myš nalákáte do klece. Jakmile bude uvnitř a dotkne se nastraženého kousku jídla, mechanismus sepne a dvířka se za ní zavřou. Aby byla tato metoda účinná, musíte chyceného hlodavce vypustit dostatečně daleko od svého domova, jinak by se mohl brzy zase vrátit. Pomocí jednoduchých návodů si můžete snadno past na myši vyrobit.

Přirození nepřátelé myší

Pokud vám nic z výše uvedeného nevyhovuje, zkuste popřemýšlet o jejich přirozených nepřátelích. Pes nebo kočka pohybující po vašem domově i v jeho okolí může svým pachem nahnat hlodavcům strach a udržet je v co největší vzdálenosti od svého území. Některá plemena psů se dokonce stejně jako kočky ráda baví tím, že myši loví.

Jak nastražit past na myši

Jak s těmito hlodavci bojujete vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články