Čas rozloučit se s plevelem, horká voda s octem odvede práci na jedničku

Zbavte se plevele prorůstajícího dlažebními kostkami příjezdové cesty nebo chodníku. Stačí do vody přidat osvědčený domácí prostředek a nezbyde po něm ani památka.

Ocet a sůl vás na dlouhou dobu zbaví plevele mezi dlaždicemi i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Abyste se zbavili nevzhledného plevele, vyzkoušejte tento geniální trik. Nemusíte kupovat drahé speciální postřiky plné nebezpečné chemie, namísto toho využijte toto ekologičtější a ekonomičtější řešení. Přidejte do vody dvě suroviny z kuchyně a odstraňte plevel tímto účinným způsobem. Ušetříte si hodiny práce s ručním odplevelováním.

Jak odstranit plevel z dlažby

Nejlevnější a často nejúčinnější způsob, jak plevel prorůstající mezi dlažbou odstranit, je ručně jej vytrhat. Tato práce vám však může trvat, s ohledem na množství těchto nežádoucích rostlin, celou věčnost. Naštěstí si ji můžete usnadnit použitím tohoto geniálního triku. Rozlučte se s plevelem a vyrobte si doma speciální postřik.

Dokonalý hubič plevele

Správným postřikem můžete nejen zahubit rostliny prorůstající vaší příjezdovou cestou nebo chodníkem, ale odstraníte také semena, která se již stihla ujmout. Z toho důvodu je tato metoda ještě účinnější, než ruční vytrhávání plevele a zabere vám jen zlomek času. Jediné, co k výrobě postřiku budete potřebovat, je voda, ocet a láhev s rozprašovačem.

jak odstranit plevel octem iZdroj fotografie: Depositphotos

Výroba a aplikace postřiku

Připravenou láhev naplňte ze ⅔ octem a poslední třetinu dolijte horkou vodou. Aby vaše práce dosáhla co nejlepších účinků, měli byste ji provádět ve správný čas. Ideálně si k boji s plevelem vyberte suchý slunečný den. Velmi důležité je, aby následujících 24 hodin po aplikaci postřiku nepršelo, jinak by vaše snaha přišla vniveč. Neměl by foukat ani silný vítr, který by postřik mohl zanést i na vaši okrasnou nebo užitkovou zahradu.

Jak předejít šíření plevele

V ideálním případě byste tuto speciální směs měli na dlažební kostky aplikovat jednou týdně. Už po třech dávkách si všimnete výrazného rozdílu v množství rozrůstajících se rostlin. Abyste šíření plevele předešli, nezapomeňte pravidelně odplevelovat i zbytek své zahrady. Jakmile se rostliny stihnou vysemenit, mohou začít růst téměř kdekoliv. V blízkosti užitkových nebo okrasných záhonů však raději rostliny vytrhejte ručně, abyste nezničili svou budoucí úrodu. 

Jak zahubit plevel octem

Jak bojujete s plevelem mezi dlaždicemi vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články