Pohnojte pivoňky močovinou, brzy se odvděčí záplavou krásných květů

Dopřejte pivoňkám na jaře tu nejlepší péči a vyživte je tímto přírodním hnojivem. Odměnou vám bude záplava krásných barevných květů, které ozdobí celou vaši zahradu.

i Zdroj fotografie: Daderot / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Pivoňky patří mezi nejoblíbenější rostliny a nesmí chybět snad na žádné okrasné zahradě. Svými jasnými barevnými květy a příjemnou vůní ozdobí každý prostor. Aby se jim na vaší zahradě dařilo, potřebují zejména po dlouhé zimě doplnit téměř vyčerpané zásoby důležitých látek. Pohnojte je na jaře močovinou a užijte si jejich krásu.

Jak pečovat o pivoňky

Přestože jsou tyto rostliny na pěstování téměř nenáročné, potřebují pravidelně vyživovat vhodnými hnojivy. Zvlášť na jaře jimi můžete stimulovat růst a podpořit tvorbu květů. Rostlina tak bude celkově mnohem vitálnější, zdravější a krásnější. Nejen že vám pivoňky skvěle ozdobí zahradu, ale přitáhnou také prospěšný opylující hmyz.

Jak hnojit pivoňky

První aplikaci hnojící směsi byste měli provést na jaře. Ideálně v době, kdy klíčí pupeny listů (ale lze to provést i kdykoliv potom). V tuto chvíli potřebují dostatek dusíku, který podporuje aktivní růst zelené hmoty. K tomuto účelu vám skvěle poslouží močovina. Toto přírodní organické granulované hnojivo lze využít v tekuté i suché formě a vyživit tím vaše pivoňkové keře.

čím hnojit pivoňky iZdroj fotografie: /okrasna-zahrada/jak-spravne-hnojit-pivonky-na-jare/

Jak pracovat s močovinou

Aplikace močoviny je velmi snadná. Kolem keře jednoduše nasypte granule močoviny a opatrně zapracujte pod povrch zeminy. Na jeden metr čtvereční plochy budete potřebovat přibližně 20 gramů močoviny. Jakmile pivoňky zalejete nebo keř zmokne, hnojivo se postupně rozpustí a pronikne i do spodních částí, kde jej kořeny snadno vstřebají.

Hnojení dospělých pivoněk

Pokud jste nestihli pivoňky z kraje jara pohnojit, můžete jim dodat potřebný dusík také pomocí dusičnanu amonného. Jednu jeho lžíci smíchejte v pěti litrech vody a keř touto směsí vydatně zalijte. Tato dávka by vám měla bohatě stačit k aplikaci na jeden keř. Dalšími vhodnými zdroji dusičnanů jsou vyzrálý kompost, koňský hnůj nebo slepičí trus, které lze taktéž využít a pivoňky jimi snadno a účinně vyživit. Díky této péči vám brzy vykvetou do krásy.

Jak pěstovat bylinné pivoňky

Čím hnojíte pivoňky na jaře vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články