Skořici miluje každá rostlina: Funguje jako dezinfekce, zakořeňovač i rozmnožovač

Dopřejte svým pokojovkám tu nejlepší péči. Díky skořici budou opět silné, zdravé a vitální. Zbavíte se nejen škůdců, ale i nemocí a dalších neduhů, které by je mohly trápit.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Aby vám pokojové rostliny i přes zimu skvěle prospívaly, musíte dbát na jejich správnou péči. Náhlá změna teploty a úbytek denního světla často zapříčiní, že začnou strádat a pomalu chřadnout. Naštěstí existuje velmi jednoduchý způsob, jak si s tímto problémem snadno a rychle poradit a rostliny efektivně ozdravit – aplikace skořice.

Jak pečovat o pokojové rostliny

Tyto rostliny jsou nejen velmi příjemnou estetickou ozdobou, ale navíc na své okolí působí velmi pozitivně. Dokáží totiž regulovat množství vlhkosti ve vzduchu a některé druhy dokonce fungují jako přírodní čističky. Musíte jim však zajistit ty nejlepší životní podmínky a nadstandardní péči. Ta spočívá především ve správné zálivce, vhodném umístění a pravidelném hnojení.

5 pokojovek, které rozzáří každý zimní den. Stačí si je pořídit včas. Všechny návštěvy je budou o svátcích obdivovat

Použití skořice proti plísním iZdroj fotografie: Freepik
Skořice se nemusí uplatňovat jen v kuchyni. Naopak, pokud ji použijete správně, postará se i o vaše pokojové rostliny.

Čím hnojit pokojové rostliny

Přestože je v obchodech nabídka speciálních směsí opravdu bohatá, nemusíte nutně utrácet peníze za hnojiva plná nebezpečných chemikálií a toxických látek. Namísto toho sáhněte po přírodních alternativách a využijte, co máte po ruce. Skvěle se k hnojení pokojových rostlin hodí i spadané listí, jak jsme doporučovali již v dřívějším článku na Chalupáři-Zahrádkáři nebo další suroviny z vaší domácnosti. Společně se skořicí jim zajistíte dokonalou ochranu.

Příprava zálivky ze skořice

Abyste si tento účinný a prospěšný roztok připravili, budete potřebovat jen jeden litr vody a jednu čajovou lžičku skořice. Obě složky smíchejte v nádobě s rozprašovačem a máte hotovo. Podle webu FeathersInTheWoods tento postřik podporuje rozvoj zelených částí rostlin a urychluje tvorbu květů a poupat.

Aktivní uhlí je pro pokojovky vysněnou svačinkou, rostou pak o dost rychleji

Připravte si také tento účinný postřik, který vaše rostliny ochrání před nemocemi i škůdci a zajistí jim zdraví a vitalitu. iZdroj fotografie: Depositphotos
Připravte si také tento účinný postřik, který vaše rostliny ochrání před nemocemi i škůdci a zajistí jim zdraví a vitalitu.

Navíc pomáhá proti škůdcům, nemocem, houbovým chorobám i plísním. Jde tedy nejen o skvělé hnojivo, ale i dezinfekci. A pokud potřebujete podpořit vývoj nových kořenů u mladých rostlin, pak se skořice také skvěle hodí. Stačí ji přimíchat do zálivky nebo do vody v zakořeňovací nádobě. Uvidíte, že odteď budete v množení jakýchkoli rostlin mnohem úspěšnější.

Jakými prostředky pečujete o své pokojové rostliny vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články