Těchto 10 věcí z koupelny okamžitě vyhoďte. Rozhodně vám tu nedělají dobrou službu, dokonce mohou být i nebezpečné

                   

Snad každý z nás se někdy potýkal s problémem malé koupelny. Bohužel si někdy problémy přiděláváme sami, aniž bychom to tušili. A to jednoduše tím, že se v tomto malém prostoru obklopujeme věcmi, které v něm absolutně nemají co dělat. Chcete příklady? Máme jich pro vás hned 10. Uvidíte, jak moc se vám uleví. Jako první by měly prostor opustit nejrůznější dekorace, ale co je na řadě dál?

Toaletní potřeby z vašich cest

Když je něco zadarmo, rádi si to vezmeme. Také vám doma zabírají místo nejrůznější hotelové potřeby? Vzorky sprchových gelů, pěn nebo třeba mýdla vypadají na první pohled lákavě, ale doma mají spíše tendenci se hromadit. Takže buď je spotřebujte hned, nebo je nemilosrdně vyhoďte. A vůbec nejlepší bude si domů něco podobného vůbec nepřivézt. Nezapomeňte, že jde obvykle o reklamní vzorky, které vás mají nalákat k dalšímu nákupu. Proč jim tedy podléhat?

iZdroj fotografie: Pixabay
Zdroj fotografie: Pixabay

Ručníky, kterých je příliš mnoho

Každý člen rodiny by měl mít svůj ručník, jeden si pak připočítejte na utírání rukou – a to je vše. Rozhodně není důvod k tomu, aby na věšácích viselo ručníků povícero. I ty, které si schováváte třeba na vysušení vlasů po sprchování, se snažte nechat vysušit jinde. Příliš mnoho textilu koupelnu přehlcuje, navíc naplňuje její ovzduší vlhkostí a prádlo tu pomaleji schne. V látce se také mohou množit škodlivé bakterie.

Oděvy, které nepatří do pračky

Že máme v koupelně koš se špinavým prádlem, je absolutně samozřejmé. Mnohem více ho však zůstává na nejrůznějších věšácích, nebo dokonce na zemi, kam ho odložíme po převlékání. Jde ovšem o další věc, která do koupelny nepatří. Udělejte i doma převlékací kout a máte vystaráno. Navíc se kvůli prádlu na zemi můžete i nepříjemně zranit, pokud na něm uklouznete. A pro bakterie platí totéž jako u ručníků.

iZdroj fotografie: Pixabay
Zdroj fotografie: Pixabay

Šperky do koupelny nepatří

Snad každá žena je má – a nezáleží na tom, zda jde o šperky z drahého kovu nebo bižuterii. Jednu věc však mají všechny společné – do koupelny prostě nepatří. Pokud je chcete uložit bezpečně, pořiďte si na ně šikovnou šperkovnici. Budou tady v bezpečí, nezamotají se do sebe a budou chráněny před vlhkostí. A šperkovnici pak můžete uložit třeba v obývacím pokoji nebo na jakémkoliv jiném vhodné místě. Vaše šperky vám poděkují.

Staré kartáče a hřebeny na vlasy

I tyto předměty mají tendenci se nám v koupelně hromadit. I když obvykle máme jeden svůj oblíbený hřeben, který používáme každý den, přesto mu obvykle dělají společnost 2–3 další, které jsou tu uloženy takříkajíc pro strýčka Příhodu. Nic však nedokáže zabrat volný prostor v koupelně spolehlivěji než právě tyto zbytečnosti, to si pamatujte. Pokud si tedy chcete udržovat rezervu, skladujte je mimo koupelnu.

iZdroj fotografie: Pixabay

Taštičky na toaletní potřeby

Během cestování bez nich nedáme ani ránu, ovšem po většinu zbývajícího času se jen někde povalují. A rozhodně není důvod k tomu, aby to bylo právě v koupelně – nebo ano? I na tyto věci si najděte šikovný úložný prostor, kam se všechny vejdou, a rozhodně je nedávejte tam, kde je už tak úložných prostorů nedostatek. Raději si na ně najděte nějaký šikovný šuplík nebo jiné místo, kde budou zaručeně vždy po ruce.

Staré zubní kartáčky a jim podobné

Z nějakého důvodu se tyto věci mají tendenci hromadit. Někdy však o tom ani nevíme. Jak často měníte svůj zubní kartáček? Pokud jednou za čtvrt roku, pak je to celkem v pořádku – ale jen do doby, než onemocníte. Po každé chřipce nebo silnějším nachlazení by měl být vyměněn i váš zubní kartáček. Zárodky onemocnění na něm totiž dokážou bez potíží přežít. Alternativní možností je pořízení UV čističky.

iZdroj fotografie: Pixabay

Pozor na dětské hračky do vany

Pokud máme děti, snažíme se jim svěřený prostor koupelny co nejvíce přizpůsobit. Ne vždy je to však tak jednoduché. Ovšem jednu věc si pamatujte – hračky do vody by rozhodně neměly být skladovány v koupelně. A to z jednoho prostého důvodu – nikdy tady totiž nedokážou pořádně vyschnout a v jejich útrobách se tvoří plíseň. A to rozhodně není něco, co byste chtěli dětem dávat do vody.

Make-up a další kosmetika

Vše, co nepoužíváte v koupelně, do ní ani neukládejte. Pokud se tedy tělovým mlékem mažete před spaním, najděte mu místo v ložnici. Make-up pak patří do toaletního stolku. Vždy a za všech okolností. Vlhkost v koupelně mu totiž rozhodně nesvědčí. Rychleji se kazí a rozhodně vám neudělá takovou službu, jakou od něj požadujete. Tuto tělovou kosmetiku proto nikdy v koupelně neukládejte, vyplatí se to.

iZdroj fotografie: Pixabay
Zdroj fotografie: Pixabay

Léky do koupelny nepatří

Netušíme, proč tomu tak je, ale řada lidí má opravdu tendenci ukládat léky do koupelny. Ovšem tady jim to vůbec nesvědčí. Problémem je právě vysoká vzdušná vlhkost, ale i střídání teplot. A to například ve chvíli, kdy si napustíte vanu plnou horké vody a po půl hodině místnost důkladně vyvětráte. Nezáleží na tom, o jaké léky jde – tato situace neprospívá sirupům, tabletám ani čípkům. Léky patří do domácí lékárny a ta zase mimo koupelnu. Tak prosté to je.

Když si chcete ve vaně číst

Poslední věcí, která do koupelny opravdu, ale opravdu nepatří, jsou nejrůznější materiály ke čtení. Máte rádi časopisy, luštíte křížovky nebo se oddáváte beletrii, zatímco si užíváte ve vaně plné voňavé pěny? To je rozhodně skvělé, ale svou literaturu vždy po skončení koupele odneste. Nebude vám v koupelně překážet, a navíc její citlivé stránky nepohltí okolní vlhkost. Předejdete tak mnoha nepříjemným překvapením.

Daří se vám také udržovat v koupelně pořádek, nebo s tím stále tak trochu bojujete?

Pátráte po dalších tipech na organizaci malé koupelny? Najdete je v tomto videu
Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články