Čajové sáčky vhoďte do záchodu, bude se pak lesknout jako nový

I ve vylouhovaném čajovém sáčku najdete ještě dostatek tříslovin a dalších užitečných látek, které vám ještě v domácnosti v mnohém pomohou.

Čajové sáčky vhoďte do záchodu, bude se pak lesknout docela jako nový i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Pojďme se pustit do zajímavého experimentu, který slibuje proměnit vaši toaletu v jiskřivou svatyni čistoty. Představte si to: čajový sáček, který je obvykle synonymem pro relaxaci a teplo, získá ve stísněných prostorách vaší koupelny docela novou roli.

Jak čaj vyčistí toaletu

Postup je jednoduchý, ale překvapivě účinný. Ponořte použitý čajový sáček do záchodové mísy a nechte ho působit přes noc nebo alespoň několik hodin. Jak hodiny ubíhají, sloučeniny v čaji jemně pronikají do skvrn a nečistot a uvolňují je. Pak už vše stačí jen vše vydrhnout záchodovou štětkou – uvidíte, že vaše toaleta bude vypadat jako nová. Ohromí vás tak nejen čisticí vlastnosti čaje, ale také nádherná vůně, kterou dokáže čajový sáček vaší koupelně na chvíli propůjčit.

V případě odolných skvrn však bude možná nutné podle upozornění z webu iReceptář tuto techniku použít vícekrát. Opakování procesu totiž zvyšuje interakci čaje s nečistotami, a nakonec určitě odstraníte i ty ze všech nejodolnější. Pak už jen stačí toaletu jednoduše spláchnout – sáček se v kanalizaci velmi brzy zcela rozloží (tady bych ovšem ráda upozornila na hodně pevné sáčky z nylonu, typické třeba pro některé pyramidové čaje – ty doporučuji raději vylovit a zlikvidovat klasickým způsobem).

Banánový čaj je léty prověřeným receptem, který báječně vyživí všechny sukulenty. Budou krásnější a možná i vykvetou

Působí i jako prevence

Čajové sáčky však nejsou pouze reaktivním řešením, ale i proaktivním strážcem čistoty a svěžesti. Například černý nebo zelený čaj se po silném spaření stává pečujícím lektvarem pro dřevěný nábytek a podlahy. Otírání těchto povrchů čajem je nejen čistí, ale také propůjčuje dřevu jemný lesk, který zvýrazňuje jeho přirozenou krásu. A podle webu AAzdraví s ním skvěl vyčistíte i okna a další druhy skla.

Čajový sáček rozhodně není jen obyčejným biologickým odpadem – naopak. Pokud ho použijete správně, může vám pomoci s údržbou toalety. iZdroj fotografie: Pexels
Čajový sáček rozhodně není jen obyčejným biologickým odpadem – naopak. Pokud ho použijete správně, může vám pomoci s údržbou toalety

Všestrannost čaje však objevíte i při mytí nádobí. Když se setkáte s mastnými zbytky a skvrnami, které se běžným metodám čištění vzpírají, nechte nádobí jednoduše přes noc louhovat v uvařeném čaji. Ráno je už bez drhnutí odstraníte. Mezi další osvědčené tipy Chalupářů-Zahrádkářů patří i použití čajových sáčků v zahradním kompostu nebo jejich rychlá přeměna v domácí osvěžovač.

A využít můžete i papírové obaly z čajů – vyrobte si z nich něco hezkého

Jaké jsou vaše oblíbené triky s čajovým sáčkem?

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články