Použité čajové sáčky dejte na topení, poslouží skvěle jako osvěžovač vzduchu

Použité čajové sáčky ještě rozhodně nepatří do koše – naopak, dají se zrecyklovat jako osvěžovač vzduchu. Celý postup je velmi jednoduchý.

Proč si vzít k ruce čajový sáček i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Během topné sezóny se může použitý čajový sáček stát vynikajícím a zcela bezplatným osvěžovačem vzduchu. Při interakci tepla z radiátoru s čajovým sáčkem se totiž uvolní intenzivní a příjemná vůně, která se rychle rozšíří po celé místnosti, jak informuje web Ahmad Tea.

Jak využít sáčky jako osvěžovače

Umístěním čajových sáčků na radiátory v kuchyni nebo koupelně můžete alespoň částečně zmírnit problémy s vlhkostí a s ní spojenými pachy. Čaj má totiž stejně jako káva schopnost absorbovat vlhkost, což z něj činí univerzálního pomocníka pro domácnost, jak potvrzuje i web Mall. Kouzlo použitých čajových sáčků však podle mých zkušeností nekončí u osvěžení vzduchu; existují i další praktická využití, která můžete prozkoumat.

Čištění dřevěného nábytku

Uvařte malé množství vody a do hrnce vhoďte několik použitých čajových sáčků. Po vychladnutí vody je vyjměte a do čajového roztoku namočte utěrku z mikrovlákna. Tu pak použijte k čištění dřevěného nábytku. Tato metoda je cenově výhodným a ekologickým způsobem, jak odstranit nečistoty a skvrny z dřevěných povrchů a vyhnout se tak nutnosti používat drahé čisticí prostředky s obsahem chemikálií. Sáčky lze vložit i do bot – zkušenosti s tímto druhem použití jsme na magazínu Chalupáři-Zahrádkáři také popsali.

Odstraňování připálených zbytků jídla

„Čaj vám také může přijít na pomoc, když potřebujete odstranit připálené zbytky jídla z hrnců a pánví, a to vše bez použití drsných chemikálií,“ napsala nám do redakce paní Petra M. z Hodoňovic. „Znečištěné nádobí vložte do nádoby naplněné horkou vodou a přidejte do ní několik použitých čajových sáčků. Čajové sáčky nechte několik hodin louhovat. Přírodní třísloviny pomohou změkčit a uvolnit připálené částečky jídla, což usnadní jejich odstranění. Tato metoda je nejen účinná, ale také šetrná k nádobí, takže ji určitě doporučuji,“ dodává.

Proč dávat použité čajové sáčky do dřezu iZdroj fotografie: Depositphotos
Aby byla vaše domácnost vždy perfektně čistá a svěží, nemusíte utrácet v obchodech za drahé prostředky – vystačíte si s odpadem

Použití čaje jako hnojiva pro rostliny

Čajové sáčky mohou sloužit jako vynikající hnojivo pro vaše rostliny. Chcete-li je k tomuto účelu použít, musíte čaj ze sáčků vyjmout a čajové lístky rozsypat kolem rostlin v květináčích. Z rozdrcených čajových lístků se brzy uvolní množství cenných živin, které mohou vašim rostlinám skvěle prospět. Tato jednoduchá a úsporná metoda může pomoci oživit vaše pokojové rostliny a poskytnout jim výživu, kterou potřebují k tomu, aby se jim dařilo. Podrobný návod jsme na Chalupáři-Zahrádkáři popsali zde.

Jaké jsou vaše triky pro využití starých čajových sáčků?

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články