Červnové hnojivo ze síranu pro cibuli a česnek. Žádné žluté listy, jen skvělá úroda

Zastavte žloutnutí listů cibule a česneku a dopřejte těmto plodinám tu nejlepší výživu. Zajistěte si opravdu bohatou úrodu pomocí síranu a sklízejte po pytlích.

Česnek na záhonu i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Cibule a česnek jsou nejen výbornými dochucovadly oblíbenými pro svou lehce pikantní chuť, ale také obsahují velké množství prospěšných látek, které velmi pozitivně působí na lidské zdraví. Cibule je skvělým pomocníkem při respiračních onemocněních a česnek zase oblíbeným přírodním antibiotikem. Vypěstujte si vlastní úrodu plnou vitamínů.

Proč listy žloutnou

Abyste se žlutých listů účinně zbavili, musíte napřed odhalit příčinu jejich žloutnutí. Nejčastěji za zbarvováním listů dožluta stojí nedostatek závlahy a dlouhotrvající období sucha. Podobně často tento projev značí také nedostatek dusíku v půdě. Ten patří mezi základní stavební kameny a bez něho téměř nic neporoste. Abyste stimulovali růst těchto plodin, musíte vhodnými hnojivy jeho zásoby opět doplnit.

Čím hnojit cibuli a česnek

Nemusíte nutně utrácet za drahá chemická hnojiva plná nebezpečných chemických látek, která mohou ve výsledku napáchat více škody než užitku. Namísto toho využijte toto ekonomičtější a ekologičtější řešení a vyrobte si doma účinné hnojivo ze síranu hořečnatého a močoviny. Použití této přírodní alternativy je mnohem bezpečnější a šetrnější pro rostliny na zahradě i pro vaše zdraví.

Palice česneku velké jako dětská pěst – pomůže vám močovina iZdroj fotografie: Linda N. / Creative Commons / CC BY-2.0

Příprava přírodního hnojiva

Výroba tohoto účinného hnojiva je velmi snadná a jednoduchá. Budete potřebovat jen 10 litrů vody, lžíci granulované močoviny a lžíci síranu hořečnatého. Toto hnojivo bohaté na dusík nakopne růst rostlin a nastartuje jejich správný vývoj. Navíc tím podpoříte jejich imunitu a zlepšíte celkové zdraví. Budou tak mnohem odolnější i vůči škůdcům, nemocem, houbovým chorobám nebo plísním.

Jak aplikovat hnojivo

Všechny složky nejprve důkladně promíchejte, a poté pomocí konve se sprchovou hlavicí nalejte na poškozené rostliny. Brzy nato se listům vrátí jejich přirozeně zelená a svěží barva. Pro dosažení co nejlepších účinků v pravidelných intervalech tento postup opakujte. Takto zajistíte, že rostliny v průběhu života nezačnou strádat, ale naopak budou výtečně prospívat.

Pěstování česneku pro začátečníky

Čím hnojíte cibuli a česnek v červnu vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články