Svíčky budou hořet o 20 hodin déle, stačí je strčit do mrazáku

Pokud si rádi vychutnáte příjemnou atmosféru u plápolajícího světla svíček, pak byste měli znát tento jednoduchý trik, kterým výrazně prodloužíte dobu hoření.

i Zdroj fotografie: HelderbergPT2013 / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Svíčky patří mezi oblíbené dekorace a zároveň jde o pomůcku, která dokáže navodit intimní a velmi příjemnou atmosféru. Velmi pozitivně na lidi působí také jejich vůně, které mohou mít uklidňující nebo naopak povzbuzující účinky. Podle webu iReceptář existují velmi jednoduché kroky, které mohou až několikanásobně prodloužit celkovou dobu hoření.

K čemu slouží svíčky

V životě mají svíčky mnoho významů. Často symbolizují především víru, naději nebo vzpomínky. V každém případě však dokáží všední okamžik proměnit ve chvíli plnou kouzel. Nemusíte nutně ani kupovat drahé a speciální svíčky. Velmi snadno si je totiž můžete vyrobit podle postupu uvedeného v dřívějším článku na Chalupáři-Zahrádkáři, který se osvědčil i naší čtenářce Markétě S. z Šenova: „Ze zbytků mandarinkové kůry jsem si vyrobila svíčku, která mi provoněla celý dům. Teď takhle pravidelně využívám zbytky citrusové kůry.“

Na co při používání svíček nezapomínat

Aby vám tyto voskové výrobky nejrůznějších tvarů a velikostí jen tak nevyhořely, měli byste dodržovat určitá pravidla. Důležité je především, aby svíčka stála na rovném a pevném povrchu. Ten by v ideálním případě měl být také nehořlavý, abyste předešli případným problémům. Na nerovné ploše může docházet k nerovnoměrnému hoření, což vede k rychlejšímu spotřebovávání vosku, a tím se zkracuje doba hoření svíčky.

Jak prodloužit dobu hoření

O celkové době hoření svíček rozhodují jak vnější podmínky (zda máte v místnosti příliš teplo nebo naopak chlad), tak podle webu AAZdraví i vosk, ze kterého jsou vyrobeny. Některé suroviny jsou kvalitnější, a tím se pomaleji spotřebovávají, zatímco jiné hoří mnohem rychleji. Naštěstí existují jednoduché triky, jak dobu hoření prodloužit až o 20 hodin, které fungují i na ty nejobyčejnější a nejlevnější svíčky.

Životnost vonných svíček lze prodloužit až pětinásobně, stačí dodržovat některé šikovné tipy a triky

Nechte svíčky zmrazit

Pokud dopředu víte, že si budete chtít svíčky zapálit, dejte je na noc do mrazáku. Tam dojde k zamrznutí vosku, který se pak bude při zapálení knotu daleko pomaleji tavit. V důsledku toho bude svíčka hořet pomaleji a vydrží vám delší dobu, aniž by hrozilo riziko, že plamen na knotu zhasne. Jednou jsme tento trik také vyzkoušeli, když se o něm zmiňovala v redaktorka v dřívějším článku na Chalupáři-Zahrádkáři a opravdu to fungovalo.

hořicí svíčka iZdroj fotografie: Depositphotos
Svíčka bude mnohem déle hořet, pokud ji dáte do mrazáku nebo solné lázně

Sůl nad zlato

Další skvělou a snadnou vychytávkou, je použití soli. V tomto případě si napřed do hlubokého talíře nebo misky napusťte trochu vody, přidejte sůl a zamíchejte. Jakmile máte slanou lázeň připravenou, svíčku do ní jednoduše na pár hodin ponořte. Po vyjmutí a vysušení lze rovnou zapálit. Když navíc nasypete trochu soli kolem knotu, vydrží vám ještě déle.

Jaké triky používáte pro delší hoření svíček vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články