Do lednice vložte houbičku na nádobí, zamezíte tak nežádoucím pachům

Někteří lidé uklízejí houbičku na nádobí vždycky do lednice (samozřejmě po tom, co ji dobře sterilizují). Má to svůj důvod.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Houbička na nádobí, která je známá svými vynikajícími absorpčními vlastnostmi, může podle webu Inspirmag také účinně zachycovat a zadržovat pachy v chladničce. Porézní povaha totiž dokáže absorbovat přebytečnou vlhkost a kondenzaci, jež za vnikem těchto nepříjemných jevů stojí.

Použití houbičky v chladničce

Pokud vás zápach v ledničce také trápí a chtěli byste tento trik vyzkoušet, postupujte podle několika jednoduchých kroků.

  • Vezměte si čistou, suchou a nepoužívanou houbičku.
  • Umístěte ji na polici, ideálně v blízkosti potravin, které se rychle kazí nebo produkují silný zápach.
  • Pro dosažení maximální účinnosti zvažte umístění více houbiček do různých sekcí, například do zásuvky na zeleninu.

Houbičku měňte každý týden, abyste zajistili její účinnost. Neměněná houbička se podle webu iReceptář může sama stát zdrojem zápachu, pokud ji necháte uvnitř lednice příliš dlouho. To však neznamená, že ji musíte vyhodit. Stačí ji jen vydezinfikovat a dobře vysušit. A právě s tím nám poradila čtenářka Marie N. Z Pouchova. „Houbičku vždycky namočím do octu, nechám ji tam 15 minut, a pak vyždímu a nechám vyschnout. Ocet působí jako silná dezinfekce, takže žádné bakterie nebudou mít šanci. Čistím tak i svoje utěrky z mikrovlákna, a nemusím je tak často prát.“

Houbičku na nádobí vhoďte do pračky, pochytá všechny žmolky a chlupy z oblečení

Použité houbičky dejte květinám

Podobně funguje podle zkušeností redakce Chalupáři-Zahrádkáři i toaletní papír nebo třeba miska s dřevěným uhlím.  A co si počít s houbičkou na nádobí, která už je definitivně na odpis? Po dezinfekci ji ještě můžete využít pro své pokojové rostliny. Stačí ji jen nastříhat na menší kousky a smíchat se zeminou v květináči. Její porézní struktura totiž velmi efektivně pomůže s regulací vlhkosti.

Houbička na nádobí absorbuje vlhkost a pachy, což může pomoci udržet obsah lednice svěží a bez nepříjemných vůní iZdroj fotografie: Depositphotos
Houbička na nádobí absorbuje vlhkost a pachy, což může pomoci udržet obsah lednice svěží a bez nepříjemných vůní

Když květinu zalijete, jednoduše ji nasaje – a jak bude substrát vysychat, začne vlhkost postupně uvolňovat do svého okolí. Nemusíte se tedy bát, že byste své rostliny potrápili příliš velkým suchem. Houbička na nádobí funguje v tomhle směru jako docela slušná pojistka. Sama ji takto používám a nemůžu si její aplikaci vynachválit.

Jak si správně uspořádat lednici

Jak se o svou lednici staráte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články