Do pračky vhoďte obyčejný sáček, hravě si poradí s nečistotami, chlupy a vlasy

Docela obyčejný sáček může chránit vaše oblečení a zároveň prodloužit životnost vaší pračky tím, že ji udržuje čistou a bez cizích předmětů.

Do pračky vhoďte obyčejný sáček, hravě si poradí s nečistotami, chlupy apod. i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Pokud se při praní často potýkáte s odolnou špínou, zvířecími chlupy a otravnými žmolky, není divu, že si tento proces rychle znechutíte. To je ale škoda. Pokud si vezmete k ruce šikovného pomocníka, který jinak běžně končí v koši, můžete tyto problémy velmi rychle eliminovat. Nejde o nic jiného, než o obyčejný plastový sáček, jak radí web Dzen.

Síla plastového sáčku

Na první pohled se může zdát nepravděpodobné, že by něco tak obyčejného, jako je sáček, mohlo mít významný vliv na den praní. Ale právě v této jednoduchosti se skrývá její genialita. Když se totiž tenhle pomocník hodí do pračky, funguje podle webu AAzdraví jako bariéra, která zachytí všechny nečistoty, vlasy a žmolky. Tím zabrání, aby se tito nevítaní hosté znovu přichytili na vaše oblečení, které tak zůstane čistší a svěžejší než kdykoli předtím.

Pračka - špinavý zásobník

Do zásobníku pračky dejte sůl: Pomůže pračku čistit a prádlo si díky ní udrží svou barvu

Jak to funguje

Osobně doporučuji udělat do sáčku několik dírek. Toto jednoduché opatření se postará o volný průtok vody a pracího prostředku, takže tento pomocník pot mnohem lépe zachycuje a zadržuje všechny žmolky, vlasy, chlupy apod.

  • Chrání choulostivé předměty: Sáček také může posloužit jako ochranný kryt pro různé jemné nebo drobné oblečení, které se tak nezachytí nebo nezamotá do jiných oděvů.
  • Zvyšuje účinnost pracího prostředku: Díky izolaci žmolků a vlasů sáček zajišťuje, že se čisticí síla pracího prostředku soustředí na samotné oblečení a nevyplýtvá se tak na chuchvalce vlasů nebo nečistot.

Další tipy pro bezchybné praní

Udržujte pračku v perfektním stavu můžete pravidelným čištěním pomocí jedlé sody nebo octa, jak již dříve Chalupáři-Zahrádkáři radili. Zabráníte tak usazování vodního kamene a tvorbě plísní, které mohou znehodnotit čistotu vašeho prádla.

Docela obyčejný sáček vám pomůže zachytit nečistoty, chlupy a další drobné předměty, které by jinak mohly ucpat filtry v pračce. iZdroj fotografie: Depositphotos
Docela obyčejný sáček vám pomůže zachytit nečistoty, chlupy a další drobné předměty, které by jinak mohly ucpat filtry v pračce.

A vždy také své textilie pečlivě třiďte – a to nejen co do barev. Zvažte také typy tkanin a vhodnou teplotu praní, abyste zabránili poškození svých oděvů a maximalizovali čistotu. „Jednou jsem strčila svetr ze sekáče přímo do pračky, abych si ho mohla večer obléknout. Přehlédla jsem, že jde o 100 % vlnu, takže 60 °C ho nenávratně srazilo. Od té doby třídím prádlo opravdu velmi pečlivě,“ potvrzuje čtenářka Hana J. z Lednice.

Jak se zbavujete chlupů, žmolků a vypadaných vlasů vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články