Do trouby dala igelitové sáčky, brzy se zbavila všech spálenin

K vyčištění vnitřku trouby nepotřebujete drahé chemikálie z drogérie. Naprosto stejnou službu vám udělá obyčejná soda s octem, vodou a několika plastovými sáčky.

Jednoduchý trik na čištění trouby i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Mytí trouby nepatří mezi oblíbené činnosti v kuchyni, avšak špinavá trouba dokáže opravdu pokazit chuť na vaření a vůbec k jídlu. Naštěstí však existuje jednoduchý trik, díky kterému můžete troubu umýt bez vynaložení větší námahy. Od této chvíle bude únavná a náročná činnost o něco jednodušší a snesitelnější a vám tak zbyde čas na mnohem příjemnější věci.

Připáleniny negativně ovlivní kvalitu jídla

Čistá trouby vždy působí lépe a také se vám v ní určitě příjemněji peče. Ovšem málokdo má čas na pravidelnou údržbu a trouby v domácnostech jsou tak často v dezolátním stavu. To však není nic dobrého pro naše zdraví, ani pro chuť, vůni a kvalitu jídla, které pečete. Spáleniny z trouby, které se mohou dostat do jídla a s nimi také přebytečný tuk, (ten může také negativně ovlivnit jeho nutriční hodnotu). Proto je vždy lepší troubě věnovat patřičnou péči a neriskovat.

K vyčištění vnitřku trouby rozhodně nejsou potřeba silné chemikálie z drogérie. Zbytky, které by se mohly dostat do jídla, mohou být velmi škodlivé pro naše zdraví. Mnohem lepší je použít k vyčištění trouby domácí suroviny, které najdete ve spíži. K výrobě domácího čističe na trouby postačí 1 šálek sody na pečení, 1 šálek octa a také 1/2 šálku vody. Tuto směs pak lze využít k čištění různých povrchů v domácnosti, nikoliv jen trouby.

housky na roštu iZdroj fotografie: Pexels

Nezapomeňte vyčistit také rošt trouby

K vytvořené směsi si připravte také několik plastových sáčků, nebo přilnavých fólií. Domácí čistící prostředek naneste na všechny stěny trouby a nezapomeňte také na vnitřní rošt trouby. Celý povrch pokrytý čističem přikryjte igelitem a nechte je tak minimálně dvě hodiny, klidně i celou noc. Igelitový sáček chrání prostředek na mytí před uschnutím, a navíc posiluje jeho účinek.

Po uplynutí doby ze stěny trouby sejměte igelitové sáčky a zbytky čističe otřete vlhkým hadříkem. Veškeré nečistoty se odmočí a vlhkým hadříkem by měly jít snadno umýt. Pokud na stěnách a roštu zůstaly nějaké odolnější připáleniny, nebojte se je umýt drsnou stranou houbičky. Čím pravidelnější péči a údržbu budete troubě věnovat, tím snazší a rychlejší bude udržovat troubu v čistotě.

Jak často čistíte troubu vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články