Zubní pasta nečistí jen zuby, dokáže vyčistit brýle a odstranit škrábance

Brýle je možné vyčistit i bez pomoci drahých profesionálních čističů. Perfektní lesk jim zaručí i několik domácích surovin.

Zubní pasta vyčistí vaše WC od nečistot a osvěží celou koupelnu i Zdroj fotografie: Scott Ehardt / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Brýle jsou pro mnoho lidí nezbytností, ale často se stává, že se na nich hromadí mastnota, prach a nečistoty, což může zhoršit viditelnost a způsobit nepohodlí. Existuje mnoho komerčních čistících prostředků na brýle, ale můžete je vyčistit i pomocí domácích triků. Zde je několik efektivních metod, jak dosáhnout dokonale čistých brýle pomocí věcí, které máte doma.

Použití tekutého mýdla

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak vyčistit brýle doma, je použití tekutého mýdla. Stačí několik kapek mýdla nanesených na vlhký hadřík. S ním poté jemně otřete brýle a poté je opláchněte pod tekoucí vodou a vysušte suchým hadříkem nebo papírovou utěrkou. Tento postup zajistí čisté a bezpečné brýle bez rizika poškrábání povrchu. Mimochodem – mýdlo se hodí třeba i pro ošetření nábytku.

Alkohol působí na odolné skvrny

Další způsob, jak vyčistit brýle, je použití alkoholu. Smíchejte čistý alkohol s vodou v poměru 50:50 a nanesete na brýle pomocí hadříku nebo bavlněného tampónu. Tento postup je velmi účinný při odstraňování mastnoty a špíny, ale měli byste být opatrní, abyste nepoškodili případné ochranné vrstvy na brýlích.

Na vyčištění koupelny bohatě stačí obyčejný vinný ocet iZdroj fotografie: Depositphotos

Použití octa je levné a rychlé

Ocet je další domácí prostředek, který můžete použít k čištění brýlí. Smíchejte ocet s vodou v poměru 50:50 a naneste na brýle pomocí hadříku. Poté opláchněte pod tekoucí vodou a vysušte. Tento postup odstraňuje nečistoty a dezinfikuje brýle, ale může zanechat nepříjemný zápach.

Použití sody překvapivě funguje

Soda je další domácí produkt, který můžete použít k čištění brýlí. Smíchejte lžičku sody s vodou a nanesete na brýle pomocí hadříku nebo bavlněného tampónu. Poté opláchněte brýle pod tekoucí vodou a vysušte. Tento postup je vhodný pro odstraňování i velmi odolných nečistot.

Použití hadříku z mikrovlákna

Mikrovlákno je velmi jemný a měkký materiál, který je vhodný pro čištění brýlí. Hadřík z mikrovlákna stačí jednoduše použít k otírání brýlí. Skvěle odstraní všechny nečistoty a rozhodně nedojde ani k poškrábání povrchu brýlí. A pokud zkombinujete hadřík z mikrovlákna a aviváž, získáte skvělý prostředek na mytí oken – u brýlí to však přece jen raději nezkoušejte..

Efektivní triky pro extra rychlé a účinné čištění brýlí iZdroj fotografie: Depositphotos

Pomáhá i dýchnutí

Tento trik je vynikající pro odstraňování nečistot z brýlí, aniž byste je museli otírat. Pokud máte nečistoty na brýlích, stačí je zakrýt dlaní a několikrát se zhluboka nadechnout a poté pomalu vydechnout na brýle. Vlhkost v dechu by měla odstranit nečistoty a zanechat vaše brýle čisté a průhledné.

Tyto domácí triky jsou účinné a snadno proveditelné a mohou vám pomoci udržovat vaše brýle čisté a průhledné. Pokud se však obáváte, že by vaše brýle mohly být poškozeny, měli byste zvážit použití specializovaného čistícího prostředku určeného speciálně pro brýle.

Pasta na zuby odstraní škrábance

Naneste malé množství pasty na měkký hadřík a jemně otřete po celé ploše skla, abyste odstranili škrábance. Poté opláchněte brýle vodou a osušte měkkým hadříkem. Bohužel, pokud jsou škrábance na brýlích větší nebo hlubší, nelze je běžnými domácími prostředky odstranit. V takovém případě je třeba zamířit k odborníkovi.

Jak se o své brýle staráte vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články