Cesta za lepším bydlením podle Feng Shui: Před dveře se podle čínské filozofie vyplatí dát hrst rýže

Dodržování některých zásad starého čínské učení Feng Shui přinese vaší domácnosti bohatství a prosperitu. Jedním z účinných talismanů je i rýže.

Orchidej vykvete během pár dní, stačí ji nakrmit obyčejnou rýží i Zdroj fotografie: Safaritravelplus / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Rýže je jednou z nejstarších plodin a nejdůležitější obilovinou světa. Pro svou vysokou energetickou hodnotu a nízký glykemický index se stala velmi populární snad ve všech koutech světa. Hlavním pěstitelem jsou asijské země, kde se rýže konzumuje nejvíce, a podle učení Feng Shui rýže navíc funguje jako talisman, který má přinést blahobyt, prosperitu a bohatství a v neposlední řadě také vymýtit negativní energii.

Co je Feng Shui a jak rýži použít

Feng Shui je tradiční čínské učení, jehož hlavním záměrem je nastolit harmonii v prostoru a nechat energii čchi volně a nerušeně plynout. Pomocí tohoto učení například zjistíte, jak správně rozmístit nábytek a dekorace, aby dům, byt, či pracovní prostor vyzařoval pozitivní energii. Například správným umístěním postele v ložnici docílíte nejen klidnějšího a kvalitnějšího spánku, ale obecně lepší vitality a pevnějšího zdraví.

TPomyslných talismanů využívá Feng Shui celou řadu, mezi ně patří i rýže. Jak ji tedy správně použít? Není to nic složitého. Postačí umístit misku rýže do několika rohů obydlí přibližně na dobu jednoho měsíce. Bohatě postačí pár zrnek. Poté rýži vyměňte za novou. Rýže by měla být kvalitní, ne instantní. Tímto krokem přilákáte do domu pozitivní energii, a naopak rýže pohltí tu negativní.

Rýže je talismanem štěstí

Voda, ve které rýži vaříte, často končí ve dřezu. A je to škoda. Tato rýžová voda je plná živin a vitamínů. Nejen, že si s ní můžete umýt vlasy pro lepší lesk a sílu, ale použít ji lze i na zalévání rostlin, nebo na vytírání. Podle Feng Shui totiž vytírání podlah rýžovou vodou přiláká prosperitu a bohatství, důležitá je ale jedna zásada. Vytírat byste měli směrem zevnitř ven, aby negativní energie proudila z obydlí pryč.

Miska s rýžovou vodou iZdroj fotografie: Depositphotos

Bohatství se dá pomocí rýže přilákat například i miskou rýže umístěnou uprostřed jídelního stolu. Rýži měňte co možná nejčastěji. Dalším způsobem je vložení pár zrnek rýže a 7 mincí libovolné hodnoty do skleněné nádoby. Misku hojnosti umístěte blízko vchodových dveří domu nebo kanceláře. I zde platí, že rýže, případně mince, by se měly jednou za čas obměnit, aby energie mohla lépe proudit.

Zdraví pokojových rostlin také přináší prosperitu

Pokojové rostliny do obydlí či kanceláře rozhodně patří a to i podle učení Feng Shui, které rostliny vnímá jako symbol růstu, rozvoje a prosperity. Rostliny by ale měly být vitální a zdravé, květiny uvadající, nemocné a suché jsou zdrojem negativní energie a brání nerušenému proudění energie čchi.

Vitální pokojové rostliny iZdroj fotografie: Pexels

A pěstování kterých květin byste se podle Feng Shui měli vyhnout? Nežádoucí jsou sušené květiny a rostliny s ostrými hroty či špičatými listy. Stejně tak i bonsaje, které nerostou samovolně, ale bývají násilně tvarované. Naopak byste se měli obklopit kvetoucími rostlinami, případně těmi zelenými s vitálními kulatými listy. Mezi velmi pozitivní patří fíkusy, chryzantémy, bambusy, nebo visící či popínavé rostliny.

Které zásady učení Feng Shui doma aplikujete?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Autor článku

Hana Tvrdá

Zobrazit další články