Houbičku na nádobí rozpulte napůl: Ušetříte, a navíc se dostanete na těžce dostupná místa

Ne vždy je nutné se spokojit s velikostí a tvarem houbiček, které jsou k dostání v obchodě – mnohdy stačí pár střihnutí a sami budete překvapeni výsledkem.

Jak použít staré houbičky na nádobí při pěstování rostlin i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Rozpůlení houbičky na nádobí na polovinu není jen prostým projevem šetrnosti, ale i praktickým a efektivním řešením pro domácnost, které může významně přispět k vašemu pohodlí při vykonávání každodenních prací.

Zdvojnásobení množství čisticí síly

Vzhledem k neustále rostoucím cenám je rozstřihnutí houbiček na nádobí na polovinu ekonomickým řešením. Tento postup účinně zdvojnásobuje počet houbiček na nádobí dostupných z jednoho balení, což vede k výrazným úsporám. To se vám hodí zejména tam, kde nepotřebujete umývat velké plochy a zbytečně byste tak klasickou houbičku špinili.

Použití menšího kusu houbičky také může být pohodlnější, zejména při mytí nádobí s úzkými otvory nebo těsnými rohy. Ušetříte tak nejen peníze, ale také čas a námahu při mytí. A mnohdy pomůže i obyčejný ustřižený roh. S ní se snadno dostanete například do špatně přístupných koutů na sporáku nebo na kuchyňské lince.

Další využití půlených houbiček

Rozřezáním houbiček na menší kousky a jejich připevněním k nohám nábytku lze také podle webu ProSvět zabránit poškrábání podlahy. Stačí je jen nastříhat tak, aby byly pod nábytkem co nejméně viditelné (a pohrát si samozřejmě můžete i s jejich barvou). A pokud vám malý kus houbičky zbude, nechte si ho stranou na lepení obálek. Když ho jemně navlhčíte a přejedete s ním po lepivé části, ušetříte si nepříjemné olizování.

Do lednice se vyplatí dávat houbičku na nádobí: Skvěle pohltí vlhkost a zachrání tak potraviny před plísní

A pomoci vám tato vychytávka může i při používání mýdla. Pokud totiž doma máte už jen malý kousek, který stále vyskakujte z dlaně, pak ho jednoduše vložte do zářezu houbičky a máte vystaráno. Tenhle pomocník vám z ruky už zaručeně nevyklouzne a vy tak budete moci mýdlo spotřebovat opravdu do posledního kousíčku.

Triky pro rychlejší úklid udělají i z obyčejné houbičky multifunkční iZdroj fotografie: Depositphotos / ArnoldReinhold / Creative Commons / CC BY-SA
Houbičku na nádobí můžete rozpůlit napůl, abyste ušetřili a zároveň se dostali na těžce dostupná místa. Je to velmi jednoduchý trik

Usnadněte si čištění grilu

Čištění grilů a roštů může být náročné kvůli úzkým mezerám mezi mřížkami. Provedením vodorovných a svislých řezů na měkké straně houby si však podle webu iReceptář snadno vytvoříte flexibilní nástroj, který se dostane do těchto malých prostor. Stačí jen na houbičce vytvořit tři vodorovné řezy tak, abyste nenařízli její abrazivní část. Vzniklé mezery se pak už o vyčistění roštu v troubě či na grilu postarají skoro samy. Sama na tenhle trik nedám dopustit.

Chalupáři-Zahrádkáři také vyzkoušeli aplikaci již nepoužitelné houbičky na nádobí k pokojovým rostlinám nebo její použití při čištění pračky.

Jaké jsou vaše oblíbené triky s kuchyňskou houbičkou?

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články