Trik, jak usušit prádlo za 15 minut bez použití jakéhokoli spotřebiče. Hospodyňky si ho nemohou vynachválit

Sušení prádla v malém bytě může být docela problém, a to zvláště v zimních měsících, kdy není možné počítat s pomocí sluníčka.

i Zdroj fotografie: iStock / Freepik
                   

Čisté a voňavé oblečení je dobrou vizitkou každého, kdo jej nosí, ovšem zvláště s tím druhým mohou mít lidé bydlící v malých bytech leckdy poměrně velký problém. Prádlo totiž přes zimu schne pomalu a jako nechtěný bonus na sebe při tomto procesu může navíc nabalit i nejrůznější pachy. S chytrým trikem však své oblíbené kousky usušíte s opravdu rekordní rychlostí.

Trik pro sušení prádla za 15 minut

Zdá se to jako nemožné. I když totiž prádlo v pračce důkladně vyždímáte, stejně v něm zůstane dostatek vlhkosti na minimálně půldenní schnutí. A právě té ho musíte zbavit. Ovšem dát ho ještě jednou do pračky na opětovné přeždímání by kýžený efekt nemělo. A právě naopak, prádlo by se ještě více zmačkalo a objem odstředěné vody by byl minimální. Mnohem lépe uděláte, když si k ruce vezmete dva ručníky. Měly by být pěkně měkké a savé.

Nahradit se samozřejmě můžete i velkými froté osuškami – to záleží na tom, jak velký kus prádla chcete sušit. Jinak velké ručníky budete potřebovat na trička a jinak velké na kalhoty. A co si těmito proprietami počít? Jeden ručník položte na tvrdou podložku (například na stůl či na podlahu) a na něj rozprostřete oblečení, které chcete vysušit. Druhý ručník srolujte do ruličky a několikrát s ním po oblečení přejeďte (nebojte se řádně přitlačit). Prádlo zbavené vlhkosti dejte doschnout k topení.

Jak urychlit sušení prádla

A jak urychlit doschnutí běžně vypraného prádla, aniž byste museli každý kousek pracně dosoušet toutéž metodou? Pro začátek vždy pračku nastavte na co nejvyšší stupeň odstředění (berte samozřejmě v úvahu i druh prádla a materiál, z něhož je vyrobeno). Pro sušení si tak zvolte vhodný sušák. Měl by mít jednotlivé šňůry na prádlo dostatečně daleko od sebe, aby mohl mezi jednotlivými kusy dostatečně proudit vzduch.

Jak rychle usušit prádlo za 15 minut iZdroj fotografie: Pixabay

Prádlo nepřehýbejte, a věšte ho v jedné velké ploše, přičemž velké kusy směřujte spíše do útrob sušáku. Nebudou tak bránit ve vstupu vzduchu k dalším kusům oblečení. A jakmile menší kusy doschnou, pak ty větší po věšáku ještě více roztáhněte nebo je přemístěte dál od středu. Opět to dopomůže k jejich rychlejšímu sušení. A nezapomeňte na ani výběr správného místa. Musí na něm dobře proudit vzduch a samozřejmě ani přítomnost topení nebude od věci.

Další triky pro péči o prádlo

Pokud je to možné, věšte trička a mikiny na ramínka. Vybírejte si ta s kulatým profilem, aby nedošlo k vytahání rukávů. Naopak svetry se při jejich sušení takto věšet nevyplatí – snadno se totiž vytáhnou do délky. Místo toho je rozložte na savý ručník a nechte doschnout na něm. Ručník podle potřeby během celého procesu několikrát vyměňte. A konečně – velké kusy textilií, jako jsou například prostěradla nebo povlaky na peřiny, můžete místo na věšáku sušit na dveřích, uschnou tu rekordně rychle.

Jak své prádlo rychle sušíte vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Zobrazit další články