Celou armádu mravenců vyhubí banánová slupka namočená v kyselině borité

Pokud se mravenci nastěhují tam, kde o ně jednoduše nestojíte, pak jim zatněte tipec s pomocí kyseliny borité. Vyhubí je spolehlivě.

Mravence vyhubí banánová slupka namočená v kyselině borité i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Invaze mravenců je běžným problémem mnoha majitelů domů. Někdy totiž ani drahá chemická řešení nedokážou tyto úporné škůdce účinně zlikvidovat. Jejich přítomnost však nemusíte tolerovat, protože existuje účinná a osvědčená metoda, která dokáže váš pozemek těchto škůdců rychle zbavit. Jde o účinnou kombinaci banánové slupky a kyseliny borité.

Zhoubná návnada pro škůdce

Chcete-li vyhubit mravence ve svém okolí, musíte si připravit účinnou návnadu. Smíchejte 1 polévkovou lžíci kyseliny borité a 2 polévkové lžíce cukru ve 100 ml horké vody. Do připraveného roztoku pak ponořte malé kousky banánové slupky. Slupku nechte ve směsi namočenou po celý den (přibližně 24 hodin).

Jak slupku správně použít

Namočené banánové slupky rozložte na místa, kde se mravenci často zdržují. Mravence přiláká sladká vůně banánové slupky, ovšem kyselina boritá smíchaná s cukrem zapůsobí v jejich těle brzy jako smrtelný jed. Ovšem ještě předtím odnesou tuto vítanou laskominu až do mraveniště. Mravenci jsou totiž velmi společenský hmyz a kontaminované kousky banánové slupky přenesou zpět do svých kolonií, čímž neúmyslně otráví celou populaci.

Jak se zbavit mravenců na zahradě přírodními způsoby iZdroj fotografie: Pxfuel

Pro dosažení maximálního účinku můžete zbylý roztok nalít do malých nádob nebo uzávěrů lahví a umístit je v blízkosti mravenčích kolonií nebo cestiček. Mravenci tak mohou otrávenou tekutinu přímo konzumovat, což proces hubení ještě urychlí. Kyselina boritá poškozuje jejich trávicí systém, a nakonec vede k vyhubení celé mravenčí populace. Většinou si stačí přibližně týden počkat.

Bezpečnostní hlediska

Ačkoli je metoda banánové slupky a kyseliny borité obecně považována za bezpečnou pro použití v domácnosti, je nutné dbát při rozmisťování návnady zvýšené opatrnosti, zejména pokud máte domácí zvířata nebo malé děti. Umístěte ji proto výhradně na místa, která jsou pro ně nepřístupná, aby nedošlo k náhodné konzumaci.

Mravence vyhubí banánová slupka namočená v kyselině borité iZdroj fotografie: Depositphotos

Kromě toho zajistěte, aby roztok kyseliny borité nebyl používán v blízkosti míst, kde se připravují potraviny, protože při požití ve větším množství může být toxický. Vždy také používejte ochranné rukavice a zabraňte přímému kontaktu s jakoukoliv částí této návnady.

Radost uděláte i přírodě

Další výhodou této metody je její šetrnost k životnímu prostředí. Na rozdíl od drsných chemických pesticidů je kyselina boritá přirozeně se vyskytující látka, která je při vhodném použití pro člověka a ostatní zvířata relativně netoxická. Nabízí ekologicky šetrnější způsob, jak se vypořádat s mravenci, aniž by došlo k vyhubení užitečného hmyzu nebo kontaminaci půdy a vody. Pokud jí tedy ve svých domácích zásobách ještě najdete (volně prodejná už totiž není), pak ji bez obav použijte. Uvidíte, že budete jejím působením příjemně překvapeni.

Jak proti invazi nežádoucích škůdců obvykle bojujete vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články