Zakažte mravencům vstup na zahradu, kukuřičnou mouku nemohou cítit

Zbavte se mravenců pomocí přírodních a co nejhumánnějších tipů. Zapomeňte na nákup drahých prostředků v drogérii a vyzkoušejte třeba kukuřičnou mouku.

Jak na mravence i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pokud vás na zahradě obtěžují nezvaní návštěvníci v podobě protivných mravenců, můžete vyzkoušet některý z přírodních receptů, pomocí kterých se jich zbavíte snadno a rychle. Zapomeňte na nákup drahých přípravků v drogerii a využijte přírodní recepty a mravenců se tak nadobro zbavte.  

Mravenci udržují v ekosystému rovnováhu 

V našich končinách žije až 100 druhů mravenců. Jejich domovem jsou mraveniště, dutiny ve stromě, či štěrbiny ve skalách a v zemi. Hrají důležitou roli v celém ekosystému, živí se různými druhy škůdců a v celém systému tak udržují tolik potřebnou rovnováhu. Pojídají organickou hmotu, také listy a pupeny rostlin a na vaší zahradě tak umí udělat pěknou paseku.  

Jak se jich zbavit? Skvělým prostředkem je například kukuřičná mouka, a lze ji použít s téměř stoprocentní úspěšností. Stačí ji rozsypat po trase, kterou mravenci chodí, a máte vyhráno. Mravenci často preferují jednu trasu od hnízda k potravě, proto hledání vhodného místa k umístění kukuřičné mouky nepotrvá příliš dlouho. Kukuřičná mouka se na mravence nalepí a zabrání jim v pohybu, takže je nakonec účinně zlikviduje.

Jak vyhnat mravence ze zahrady iZdroj fotografie: Pexels

Použijte hřebíček nebo skořici 

Další možností, jak zatočit s nezvanými hosty na zahradě, je použití obyčejného hřebíčku. Používá se úplně stejně jako kukuřičná mouka, ovšem s tím rozdílem, že použití hřebíčku je o něco humánnější. Mravence přímo nezabije, jeho vůně je jen odradí a z vaší zahrady, nebo domácnosti se tak raději rychle odstěhují.  

Mravenci také nemají rádi vůni skořice. Pokud tímto kořením posypete místo, které mravenci obývají, uvidíte, jak rychle budou utíkat. Její použití je proto k mravencům šetrné a humánní, proto je skořice pro mnohé zahrádkáře opravdu jasnou volbou. Skořice má navíc antifungální účinky a vaše rostliny tak ochrání před nebezpečnou houbovou infekcí a plísněmi.  

Naopak nepříliš humánní způsob, jak se zbavit mravenců, je použití medu. S jeho pomocí vyrobíte pro mravence past, ve které navždy uvíznou. Lžičku medu stačí dát na talířek a ten pak nastražit na pro mravence citlivá místa. Mravenci jsou přitahování sladkou chutí, do pasti se tak snadno chytí a už z ní nikdy nevylezou.  

Jak se zbavujete mravenců vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články