Čelní sklo rozmrzne za pár sekund, stačí správně použít klimatizaci

Ranní shon je běžný snad v každé pracující rodině. V zimě je navíc ztížen o námrazu na sklech auta. Té se zbavíte jednoduše pomocí klimatizace.

námraza na autě i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Každý, kdo vlastní automobil a zároveň nemá možnost parkovat jej v garáži, se každou zimu potýká s nepříjemnostmi. Já bohužel patřím mezi nešťastníky, kteří luxus krytého a teplého garážového stání nemají a vždy se těším, až největší mrazy poleví a přijde jaro. Sedat do zmrzlého auta není žádný med a potýkání se se zamrzlými okny teprve ne. Pomocí jednoduchých vychytávek lze ovšem dosáhnout rozmrazení čelního skla auta během chvilinky, a to bez použití síly a dlouhého ranního mrznutí.

Posloupnost kroků je důležitá

Asi nejšetrnějším způsobem je nechat auto dělat práci za vás, trvá ovšem nejdéle. Výhodou ovšem je, že opravdu není nutné brát do ruky škrabku. V prvé řadě je ale nutné otevřít dveře. Pokud jsou i ty zamrzlé, použijte glycerin, jak jsme na Chalupáři-Zahrádkáři radili dříve. Auto nastartujte a nechte motor běžet. I motor auta potřebuje ve velkých mrazech několik minut na zahřátí. Zapněte topení na nejvyšší možný stupeň s foukáním na čelní sklo. Následně zapněte klimatizaci, která nashromáždí veškerou vlhkost z interiéru automobilu.

V tento moment můžete vypnout proudění topení. Pootevřete okno a nechte pracovat mráz, který se o vše ostatní postará. Námraza na čelním skle auta začne velmi rychle tát a během několika málo minut není po námraze (ale ani po kapkách vody) ani památky. Tento způsob vyžaduje pár minut času navíc, je ovšem nesmírně šetrný a pro vás bez práce. Pokud se potýkáte se zamlženými okny, na Chalupáři-Zahrádkáři jsme doporučovali vozit s sebou obyčejnou kuchyňskou sůl, která pomůže.

Pár koupí staré nákladní auto a přemění ho na krásný byt

Jednoduché použití rozprašovače zabere minimum času

Ráno každý opravdu spěchá a ne vždy má času na rozdávání. Své o tom ví například i pan Mirek P. z Boskovic, který jezdí do práce na 5:30. „Už tak vstávám opravdu velmi brzy, ošetřuji tedy okno už večer. Do rozprašovače rozmíchám půl litru vody, 200 ml octa a 2 lžíce soli. Večer postříkám, roztok zanechá ochrannou vrstvu. Pokud je na autě ráno námraza, což se někdy stává, nastříkám znovu a námraza ihned poleví.“ Podobný ochranný film vznikne také při použití cibule. Rozkrojte ji napůl a potřete večer čelní sklo, radí web iReceptář.

Rozkrojená cibule iZdroj fotografie: Piqsels
Rozkrojená cibule také vytvoří ochrannou vrstvu na čelním skle automobilu

Zajímavou alternativou je také dvousložková směs, kterou radí web FamilyHandyMan. Rozprašovač stačí naplnit z třetiny vodou a ze 2/3 lihem a čelní okno tímto postříkat. Funguje to velmi dobře, líh se postará o opravdu bleskové rozmrznutí ledové krusty. Výhodou je, že tuto lahvičku můžete vozit v autě s sebou a mít ji tak stále po ruce.

Jaký trik máte na rozmrazení čelního skla auta vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Hana Tvrdá

Zobrazit další články