Milovníci zavařování, zpozorněte: Ultrarychlý způsob sterilizace sklenic, který musí znát každý. Za 5 sekund je hotovo a už se nikdy nic nezkazí

Pokud se chystáte zavařovat, musíte mít po ruce spolehlivý způsob, jak sterilizovat sklenice. Jinak vám výrobky dlouho nevydrží.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Milovníci a milovnice zavařování mají v zásobě obvykle velké množství chutných receptů. Ne vždy je však jejich trvanlivost tak dlouhá, jak by bylo třeba. Za vše mohou bakterie, které se do sklenic dostanou. A jak se jich rychle a účinně zbavit? Pomůže vám léty prověřená metoda sterilizace, na kterou však často zapomínáme.

Sterilizovat sklenice pomůže alkohol

Pokud na sterilizaci sklenic opravdu spěcháte, nemusíte rozpalovat troubu nebo se spoléhat na jejich dostatečně dlouhé spaření v horké vodě. Jediné, co musíte udělat, je vypláchnout sklenice co nejteplejší vodou – a nezapomeňte ani na oplach víček. Poté je položte dnem vzhůru na čistý a savý ručník a nechte je tam 5 minut. Je velmi důležité, aby všechna přebytečná kapalina odtekla, jinak by proces sterilizace sklenic alkoholem neproběhl správně.

Celý proces můžete samozřejmě urychlit tím, že sklenice dosucha vytřete velmi savou textilií. Dejte si však pozor na to, abyste se nepopálili o sklo v případě, že jste pro vyčištění sklenic použili horkou vodu například z rychlovarné konvice. Jakmile budete mít hotovo, stačí už jen sáhnout po alkoholu.

iZdroj fotografie: Pixabay

Nejrychlejší dezinfekce sklenic za 5 vteřin

Vše, co musíte udělat, je nalít do sklenice asi půl lžíce alkoholu bez zápachu a chuti. Nejlepší tedy bude docela obyčejná vodka. Poté sklenice pečlivě zavíčkujte a dobře jejich obsah protřepejte. Dejte přitom pozor, aby se alkohol rovnoměrně rozprostřel na všechny stěny sklenice. 5 vteřin by mělo bohatě stačit, pokud budete třepat důkladně. Zbytek alkoholu vylijte do dřezu a sklenice můžete ihned používat k zavařování. Uvidíte, že se vám v nich nic nezkazí.

Jak sterilizovat sklenice k zavařování, jednoduchý návod

Jaké jsou vaše triky pro rychlejší sterilizaci sklenic?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články