Jak dostat skvrny od oleje z oblečení? Tyto postupy vás jich zbaví šetrně a přitom opravdu rychle

                   

Skvrny od oleje patří k těm, kterých se lze zbavit jen velmi obtížně. Pokud se to podaří, bývá za tím obvykle velké množství úsilí, nebo naopak úplně zničené oblečení, které se stejně nehodí nikam jinam, než do kontejneru na komunální odpad. Jak se tedy s olejem vypořádat, aby na konci celého procesu zůstalo opravdu dokonale čisté oblečení beze skvrn i ztráty barvy? Vyzkoušejte osvědčený návod s pečicím práškem.

Prášek do pečiva s olejem zatočí

Nejdříve jednoduše posypte skvrnu dostatečným množstvím prášku do pečiva. Musí ho být opravdu hodně. Poté ho prsty lehce vemněte do látky tak, aby byla nevzhledná mastná skvrna zakryta po celé ploše. Teď si dejte na chvíli nohy nahoru. Prášek do pečiva totiž musí začít pořádně působit. Proto ho nechte na skvrně dělat svoji práci asi 45 minut. To samo o sobě však ještě k úplnému odstranění skvrny nestačí. Budete potřebovat ještě jiného pomocníka.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Zdroj fotografie: Depositphotos

Jen samotný prášek do pečiva nestačí

Dojděte do kuchyně a na prášek do pečiva nakapejte trochu prostředku na mytí nádobí, který běžně používáte. Opět nechte chvíli působit. Nakonec si vezměte k ruce vyřazený zubní kartáček a namočte ho do octa. Bude vám stačit ten obyčejný kuchyňský. Jakmile máte vše připraveno, začněte pečlivě čistit celou část oděvu pokrytou práškem do pečiva. Jakmile se vám bude zdát, že mastnota povolila, jednoduše oblečení vyperte obvyklým způsobem.

Jak na skvrny od opalovacího krému

Poradili jste si úspěšně s olejem? Pak se ještě naučte jeden užitečný trik, který vám pomůže s odstraněním opalovacího krému z jakéhokoliv materiálu. Klíčem k jeho efektivnímu odstranění je aplikace uvedeného postupu co nejdříve. Ale poradit si lze i se zaschlou špínou. Jen se připravte na to, že bude celý postup trochu pracnější a časově náročnější. A jak tedy na to? Nevzhlednou skvrnu posypte jedlou sodou.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jedlá soda skvrnu doslova vysuší

Ta působí podobně jako kypřící prášek. Efektivně do sebe vsákne veškeré zbytky opalovacího krému. Aby však byla opravdu účinná, nechte ji na látce asi 30 minut. Poté ji odstraňte prostým vyklepáním a nakonec skvrnu pokapejte běžným prostředkem na mytí nádobí. Následně oblečení vyperte na co nejvyšší teplotu (samozřejmě v závislosti na tom, z jakého materiálu je vyrobeno). Uvidíte, jak rychle skvrna zmizí.

Na skvrny od potu pomůže aspirin

Také ho máte běžně zařazen v domácí lékárničce? Pak nám věře, že jenom tam by zůstat neměl. Ukážeme vám trik s aspirinem, který by měly znát úplně všechny ženy! Skvěle funguje na zažloutlé skvrny od potu. A jak na něj? Čtyři tablety rozpusťte v nádobě s horkou vodou a ušpiněné textilie do nich na hodinu namočte. Poté je běžným způsobem vyperte v pračce. Uvidíte, že po žlutém zabarvení nebude ani památky.

Vsadíte na naše osvědčené postupy pro čištění skvrn, nebo už máte svoje vlastní?

Potíže nám může způsobit i plíseň na stěnách místností. Odstraňte ji efektivně a jednou provždy díky tomuto návodu
Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články