Papriky porostou jako nikdy, k úspěšné úrodě dopomůže fermentovaná tráva

Zajistěte si opravdu velkou úrodu paprik pomocí této výživné zálivky. Fermentovaná tráva rostliny nakopne k růstu a vy si budete moci vychutnat enormní sklizeň.

Velká úroda paprik je na dosah, zařídí ji zálivka z mléka i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Papriky jsou nejen velmi chutnou zeleninou, ale obsahují také plno vitamínů a prospěšných látek. Abyste si v létě užili co největší sklizeň, musíte jim zajistit ty nejlepší podmínky. Toho mimo jiné docílíte tím, že jim dopřejete dostatečné množství potřebných živin a ochráníte je před škůdci a nemocemi. Jedině tak budete moci sklízet velké a chutné plody.

Vhodné podmínky pro pěstování paprik

Tyto rostliny ke svému růstu a správnému vývoji potřebují především stabilní teplotu a dostatek slunečního světla. Z těchto důvodů se jim tak dobře daří ve sklenících a na krytých místech. Klesající teploty v noci mohou jejich růst výrazně zpomalit nebo na nějaký čas zastavit. Půda v záhonu by měla být také plná živin a dobře propustná, aby docházelo k výměně vzduchu u kořenů i odtékání přebytečného množství vody.

Proč je důležité papriky hnojit

Vhodným hnojivem lze stimulovat tvorbu kořenového systému, zelených částí rostlin i jejich květů a následně plodů. Navíc tím podpoříte jejich imunitní systém a zlepšíte celkové zdraví. Budou tak mnohem odolnější vůči nemocem, napadení škůdci, houbovým chorobám, plísním i dalším stresovým faktorům, jako změna prostředí nebo počasí.

hnojení paprik aloe iZdroj fotografie: Pixabay

Kdy papriky hnojit

První aplikaci hnojící směsi byste měli provést 10 až 14 dní po přesazení sazenic do záhonu. Vhodná hnojiva zajistí rozvoj a růst kořenového systému, který bude v dalších dnech zajišťovat vstřebávání živin a jejich distribuci. Touto zálivkou především aktivujete půdní mikroflóru a zajistíte tak dobré podmínky pro vyvíjející se mladé kořeny.

Čím hnojit papriky

Jako první hnojivo pro přesazené sazenice využijte fermentovanou trávu. K výrobě této hnojící směsi stačí čerstvě posekanou trávu vložit do velkého pytle a jeho vršek proděravět. Takto nechte trávu na stinném a teplém místě fermentovat po dobu 3 až 5 dní. Následně hmotou naplňte kyblík do ⅓ a zalijte vodou. 

Směs důkladně promíchejte a papriky zalijte. Doporučené dávkování je 700 ml na jednu rostlinu. Stejný postup znovu opakujte po 2 týdnech. V mezičase lze půdu v záhonech obohatit dřevěným popelem. Hrst popela nasypte okolo rostliny a přidejte trochu vody. Živiny se budou postupně uvolňovat do půdy a vyživovat vyvíjející se papriky.

Jak vyrobit účinné hnojivo z kopřiv

Čím hnojíte papriky po přesazení vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články