Komáři umí být velmi nepříjemní a přenášejí různé nemoci. Past z kvasnic vás jich zbaví nadobro. Zapomenete, že vůbec existují

                   

Nechcete sdílet svou terasu nebo okolí bazénu s tímto obtížným hmyzem? Pak využijte přirozené chování komárů k tomu, abyste se jich snadno a rychle zbavili. Pro vosy nebo sršně už koneckonců nejrůznější pasti připravujeme, tak proč s nimi nepolíčit i na komáry? Jednoduchý chemický proces zajistí, že se z pasti začne uvolňovat příjemné teplo. A právě to se nakonec stane jejich záhubou.

Komáři nejsou jen nepříjemní, přenášejí i různé nemoci

Pokud se s těmito nepříjemnými návštěvníky chcete jednou provždy vypořádat, musíte na to jít mazaně. Obvykle se omezujeme jen na použití nejrůznějších repelentů. I když ty domácí (z hřebíčku nebo pelyňku) bývají velmi účinné, skutečné pasti nenahradí.

iZdroj fotografie: Pixabay

Nemusíte se však spoléhat jen na ty z obchodu. Pokud doma objevíte PET lahev a kvasnice, už máte napůl vyhráno. Ochráníte se tak nejenom před bolestivými štípanci, ale i před nemocemi.

Příprava pasti na komáry je snadná, za pět minut máte hotovo

Najděte malou plastovou PET lahev nejlépe tmavé barvy. Poté její horní část odřízněte tak, aby ta spodní vytvořila jakousi misku nebo sklenici. Zároveň zkontroluje, že plast není nikde prasklý, což se při jeho řezání může snadno stát. Teď už zbývá jen past naplnit vhodným roztokem, který bude na komáry působit jako magnet.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Cukr a kvasnice jsou skvělou dvojkou proti bodavému hmyzu

Teď už vám stačí jen 200 ml teplé vody, ve které rozmícháte pět lžic cukru. Používejte nejlépe ten třtinový, na komáry působí lépe. Jakmile roztok vychladne, přidejte ještě půl lžičky droždí nebo ekvivalentní množství toho čerstvého. Pro větší účinnost můžete použít ještě trochu marmelády nebo včelího medu.

Past umístěte tam, kde se komáři vyskytují nejčastěji

Jde zejména o nejrůznější tmavé rohy a kouty. Právě z nich tento bodavý hmyz vylézá za večerního soumraku nebo ranního rozbřesku a obtěžuje vás. Právě sem tedy pasti na komáry zavěste a počkejte si, až začnou účinkovat.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Kvasné procesy vydávají teplo, které komáry láká stejně spolehlivě, jako lampa noční motýly. Budete překvapeni, kolik hmyzu ve své pasti ráno najdete. Pro maximální účinnost pak past měňte 2krát až 3krát do týdne.

Zasaďte si ty správně bylinky, komáry vyženou také

Komára, který nepřiletí, nemusíte pracně lovit ani likvidovat. A jak jim v příletu zabránit? Stačí na místa, kde se často zdržujete, zasadit aromatické bylinky, které jim právě moc nevoní. Využijete je i v kuchyni, takže vám vlastně pomohou hned dvakrát. O které druhy jde? Asi nepřekvapí, že ve hře jsou ty nejaromatičtější vůbec.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Zdroj fotografie: Depositphotos

Pořiďte si třeba tymián alias mateřídoušku (Thymus), rozmarýn (Rosmarinus) nebo oregano čili dobromysl (Origanum). Chybu neuděláte ani s půvabnou levandulí (Lavandula) nebo pelyňkem (Artemisia). A zapomínat byste neměli ani na mátu (Mentha), a to jakéhokoliv druhu. Komáři se poté vaší zahradě vyhnou obloukem. A stejně působí tyto rostliny i na klíšťata.

Co se stane s vaším tělem, když vás štípne komár?
Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články