Pomocník hořčičný prášek: Zrychlí růst plodin a ochrání je před škůdci

Hořčičný prášek se vám mimo kuchyň skvěle osvědčí také na zahradě. Už kdysi jej zahradníci využívali k výživě rostlin nebo k boji proti škůdcům. Naučte se s ním také pracovat.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Není nic lepšího než moci sklízet na zahradě čerstvé plody vypěstované zeleniny a ovoce. Aby byla však vaše úroda opravdu velká, je potřeba při pěstování rostlin nezanedbávat potřebnou péči. Jedině tak dokážete včas reagovat na případný problém hned ve chvíli, kdy se objeví. Pomocí některých osvědčených triků si navíc můžete tuto práci výrazně usnadnit.

Jak se zbavit škůdců

Nemusíte nutně kupovat drahé přípravky plné nebezpečných chemikálií a toxických látek, jejichž používání je na zahradě navíc velmi nebezpečné jak pro další rostliny, tak i pro vaše zdraví. Namísto toho využijte toto ekonomičtější a ekologičtější řešení. Hořčičný prášek vás přijde jen na pár korun a jeho použití je mnohem šetrnější a bezpečnější. Rostliny jím snadno vyživíte i ochráníte před hmyzem a některými nemocemi.

Jak hořčičný prášek používat

V ideálním případě byste měli tuto směs aplikovat během sezóny dvakrát. Poprvé před výsevem semen do půdy a podruhé, když sazenice dorostou do výšky 5 až 7 cm. Pro přípravu této účinné směsi smíchejte dřevěný popel s hořčičným práškem v poměru 3:1. Pokud se vám hořčičný prášek nepodaří nikde sehnat, stačí jednoduše rozemlít hořčičné semínko.

hnojení rostlin iZdroj fotografie: Depositphotos

Výsledná směs vám navíc skvěle poslouží jako účinné hnojivo. Jeho použitím dodáte rostlinám potřebné množství dusíku, které podporuje růst a vývoj zelených částí rostlin. Pravidelně jej můžete používat k ošetření rostlin každé dva týdny. Česnek a cibule vám za toto hnojivo obzvlášť poděkují. Škůdci se jim vyhnou obloukem. Takto si snadno zajistíte opravdu bohatou sklizeň.

Další využití hořčičného prášku

Kromě těchto česneku a cibule se tento prášek také skvěle hodí k výživě rajčat, okurek, lilků nebo paprik. Stačí půdu před výsevem nebo výsadbou hořčičným práškem obohatit a pro rostliny tak vytvoříte ideální podmínky k růstu. Jeho přítomnost v půdě navíc snižuje výskyt plevele a odradí i některé další škodlivé druhy hmyzu, které by vás mohly o vaši úrodu snadno připravit.

K čemu využíváte hořčičný prášek vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články