Proč dávat igelitové sáčky do pračky: Z oblečení vytáhnou vlasy, chloupky i žmolky

Tento geniální trik vám pomůže zbavit oblečení během praní všech žmolků, chlupů i vypadaných vlasů. Jediné, co k tomu budete potřebovat, je obyčejný igelitový sáček.

i Zdroj fotografie: Rakoon / Creativ Commons / CC BY-SA
                   

Není nic horšího než po vyprání a uschnutí vypraného prádla zjistit, že se na něm nachází žmolky vypraného papírového ubrousku, vypadané vlasy nebo zvířecí chlupy. Naštěstí existuje velmi jednoduchý způsob, jak si s tímto problémem poradit. Podle internetového portálu Dzen vám pomůže igelitový sáček. Sami jsme se rozhodli tento trik doma vyzkoušet.

Na co si dát při praní pozor

Aby bylo vaše oblečení po skončení pracího cyklu opět dokonale čisté, neměli byste zapomínat pračku pravidelně čistit. Často v ní dochází k usazování vodního kamene a dalších nečistot, nebo dokonce ke vzniku plísní. Ty se mohou během praní přenést i na oblečení a celou vaši práci zmařit. K jejímu čištění vám přitom postačí jedlá soda nebo ocet, jak jsme již dříve radili v článku na Chalupáři-Zahrádkáři.

Prádlo pečlivě roztřiďte

Dalším důležitým faktorem ovlivňujícím výsledek praní, je třídění špinavého oblečení. Pozornost byste měli věnovat nejen jednotlivým barvám, ale také materiálům, ze kterého je oblečení vyrobeno, protože každé má jinou maximální teplotu, ve které je jejich praní bezpečné. Horká nebo teplá voda je pro některé kousky velmi škodlivá, na což jsme již dříve upozorňovali na stránkách Chalupáři-Zahrádkáři.

Jak ochránit barvy před vyblednutím nebo obarvením iZdroj fotografie: Freepik
Vložte do prádla igelitový sáček a zbavte se chlupů i žmolků

Zbavte se chlupů a žmolků

Tento jednoduchý ale velmi účinný trik ocení především všichni majitelé línajících domácích mazlíčků. S pomocí igelitového sáčku bude po vyprání vaše prádlo opět dokonale čisté a bez jediného smítka či chloupku. Stačí jen do pračky vložit vhodný igelitový sáček a spustit pračku na běžný prací program, jak potvrzuje i web AAzdraví. Nemusíte tak nutně utrácet za speciální prací přípravky plné chemikálií.

Po vyprání zjistíte, že veškeré nečistoty zachytil sáček, který stačí po uschnutí vytřepat a znovu použít nebo vyhodit. Jeho častým praním však může dojít k poškození, proto byste jej neměli používat příliš často. Účinky tohoto geniálního triku potvrzuje i naše čtenářka Lucie Z. z Kunětic: ,,Nejdříve jsem tomu nevěřila, ale kočka a pes v domácnosti mě donutili to vyzkoušet. Teď už vždy do pračky vkládám sáček a oblečení mám bez jediného chloupku.”

Jak se zbavujete chlupů, žmolků a vypadaných vlasů vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články