Vyčistěte špínu a hlínu z rukou i za nehty snadno. Za 10 minut nepoznáte, že jste pracovali na zahradě

                   

Jde o problém, o kterém se příliš nemluví. Milovníci zahrádkaření mají zkrátka a dobře jeden společný znak – nepříliš dobrou manikúru na rukou po celou vegetační sezónu. A to i v případě, že používají rukavice, protože na mnohé drobné úkony se jim tyto pomocníky jednoduše brát nechce. Chcete vystoupit z této škatulky a mít ruce celý rok jako ze žurnálu? Inspirujte se jednoduchým postupem.

Při čištění rukou nikdy nespěchejte

V ideálním případě je třeba čistit prsty pečlivě každý den. Udělejte si z toho takový malý rituál. Nebudete toho k němu potřebovat příliš mnoho, jen:

  • jemné čisticí mýdlo,
  • pomerančové dřívko,
  • jemný kartáček,
  • hydratační krém.
iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak rychle vyčistit špínu za nehty

Postup je opravdu jednoduchý. Nejdříve napusťte do vhodné nádoby trochu teplé vody a rozmíchejte v ní mýdlo. Může jít klidně i o dětský šampon nebo třeba dezinfekční prostředky na ruce s čisticím účinkem. To záleží na vás. Do této lázně ruce na pět minut namočte. Všechny nečistoty krásně pustí a nehty navíc změknou, takže se budou čistit jednodušeji.

Na nečistoty platí jemný kartáček

Následně přijde na řadu kartáček a pomerančové dřívko. Určitě nepoužívejte špejle nebo párátko z běžného dřeva. To pomerančové je totiž měkké přesně tak akorát, aby nehty ani kůži nepoškodilo, a přitom si poradilo s veškerými nečistotami. Poté všechny nehty a prostor okolo nich ještě přejeďte jemným kartáčkem. Pokud doma nenajdete ten na ruce, klidně použijte vyřazený kartáček na zuby.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nezapomeňte na závěrečnou péči

I když použijete šetrné mýdlo, přesto vaší pokožce právě neprospívá. Jakmile tedy budete se vzhledem a čistotou svých rukou spokojeni, vetřete do nich na závěr ještě hydratační krém. Můžete si vzít k ruce také přírodní olej, ale připravte se na to, že ten se vstřebává o něco déle. Uvidíte, že vaše ruce budou vypadat tak krásně, jako kdybyste nikdy na žádné zahradě nepracovali.

Také se potýkáte s nehezkým vzhledem rukou v zahrádkářské sezóně, nebo na to máte svůj vlastní recept?

Připravte si skvělou domácí dezinfekci z bylinek. Budete překvapeni tím, jak je účinná
Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články